Úvod Správy Vysoké víťazstvo a posun na tretie miesto

Vysoké víťazstvo a posun na tretie miesto

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Zlatých Moravciach 5:1.

ŠK Slovan Bratislava  zvíťazil v 13. kole Fortuna ligy v Zlatých Moravciach 5:1. Belasí položili základ triumfu tromi presnými zásahmi v prvom polčase, keď postupne skórovali Soumah, Savičevič a tretí gól si dal Pintér do vlastnej brány. Ďalšie dva góly pridali po prestávke Oršula a Priskin. Slovanisti poskočili na tretie miesto ligovej tabuľky.

V peknom jesennom počasí mali slovanisti od úvodu hernú prevahu a súpera pustili k lopte len sporadicky. Hneď prvá vážnejšia akcia belasých sa navyše skončila gólom. Savičevič v 10. min vysunul na pravom krídle Scheta, ten vrátil loptu pod seba Soumahovi, ktorý z hranice šestnástky trafil po zemi presne k ľavej žrdi. O tri minúty neskôr postupovali traja hráči Slovana proti dvojici obrancov, Čavrič volil strelu namiesto prihrávky a Kováč vyrazil pri ľavej žrdi. V 16. min predviedol Vukan Savičevič krásny futbalový moment, keď sa po prihrávke Čavriča oprel z 20 metrov do lopty a nechytateľne vymietol pravú šibenicu – 0:2. Tréner Ivan Vukomanovič musel v 24. min nútene striedať, zraneného Scotta nahradil Rigo. Domáci prvý raz pohrozili až v 28. min, Pintérovej strele z priameho kopu chýbala presnosť. Po polhodine predviedli slovanisti rýchly brejk, Soumah našiel na pravej strane voľného Oršulu, ktorý preloboval Kováča a loptu zastavila žrď. Vzápätí sa však už naši futbalisti radovali z tretieho gólu. Schetov center z ľavej strany si obranca Pintér zrazil smerom na vlastnú bránu a lopta sa od brvna odrazila za chrbát bezmocného Kováča. V 33. min pokračoval v ofenzívnej smršti Čavrič, ktorý vyslal prudkú strelu z pravej strany šestnástky a Kováč boxoval na roh. Ján Mucha musel prvýkrát vážnejšie zakročiť v 39. min, keď stiahol hlavičku Pintéra po štandardnej situácii. Do dvoch náznakov šancí sa ešte dostal Oršula, no skóre sa už do polčasu nezmenilo.

V 47. min viedli belasí štvorgólovým rozdielom. Rigo vybojoval loptu na vlastnej polovici a Čavrič unikol po pravom krídle. Už z úrovne bránkovej čiary vyslal krížny center na vzdialenejšiu stranu šestnástky a Oršula trafil do odkrytej brány. O tri minúty postupoval Čavrič po ľavej strane sám na bránu, napravo mal ešte voľného Soumaha, no napokon sa rozhodol pre strelu, ktorú Kováč vyrazil na roh. V 52. min zužitkovali domáci zmätok v šestnástke Slovana, keď Mucha ešte vyrazil pokus Orávika, no Guilavogui z dorážky prestrelil spleť tiel pred sebou – 1:4. Výborne hrajúci Savičevič vysunul v 58. min za obranou Scheta, ten však neobišiel vybiehajúceho Kováča. Po hodine hry sa pripomenuli domáci, Válovčan vystrelil zvnútra šestnástky a Mucha s prehľadom kryl. Zlaté Moravce sa ešte snažili zápas zdramatizovať a slovanistom sa otváral priestor na rýchle brejky. Jeden z nich vyšiel v 67. min Čavričovi, ktorý prešprintoval obrancu, no zoči-voči Kováčovi mieril tesne mimo. Belasí v ďalších minútach kontrolovali svoj náskok a snažili sa o protiútoky. V 82. min mohol Rigo postupovať sám na bránu, no Guilavogui ho v poslednej chvíli skosil a inkasoval jedinú žltú kartu stretnutia. Z následného priameho kopu skúšal šťastie Priskin, mieril však tesne vedľa. Domáci Pintér vyslal v 85. min dva nepríjemné pokusy, prvý zrazil Kotula na roh a pri druhom zakročil Mucha. Striedajúci de Sa pripravil v 89. min vyloženú pozíciu Priskinovi, ktorý zblízka preloboval Kováča i bránu. V posledných sekundách vysunul Savičevič Kubíka, ten sa sám pred bránou neulakomil a ponúkol loptu Priskinovi, ktorý do prázdnej brány uzavrel na konečných 1:5.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:3)

Góly: 52. Guilavogui - 10. Soumah, 16. Savičevič, 30. Pintér (vl.), 47. Oršula, 90. Priskin

Žltá karta: 81. Guilavogui (Zlaté Moravce)

Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Hancko

Návšteva: 1468 divákov

Zlaté Moravce: Kováč – Pintér, Ranko, Kapor, Boszorád – Obročník, Pastva (65. Bariš) – Válovčan (65. Sedlák), Guilavogui, Orávik - Konnsimbal (22. Rejdovian)

Slovan: Mucha – Kotula, Saláta, Vernon, Kubík – Savičevič, Scott (23. Rigo) – Schet, Soumah (70. Priskin), Oršula - Čavrič (79. de Sa)

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.