Úvod Správy Ďalší stopercentný víkend

Ďalší stopercentný víkend

Všetky tri ženské tímy Slovana uspeli v nedeľu na ihriskách súperov.

Futbalistky Slovana splnili v Šali úlohu favorita a oba naše tímy dosiahli v nedeľu presvedčivé víťazstvá. V družstve žien sa začína čoraz viac uplatňovať Martina Šurnovská. Ešte len 17-ročná nádej slovenského futbalu sa proti klubu, v ktorom pôsobila v rokoch 2011 – 2013, presadila dvakrát a s ôsmimi gólmi je už tretia v poradí strelkýň I. ligy. O ďalšie góly v sieti Šale sa postarali Monika Nižňanská a Barbara Juríková a belasé tak vyhrali 4:0.

Naše juniorky potrebovali na prelomenie defenzívy súpera pol hodiny, potom ich vedúcim gólom upokojila Tereza Bednárová. Desať minút po prestávke skórovala Victoria Kaláberová a v závere sa z gólu na konečných 0:3 mohla potešiť aj striedajúca Dominika Rezeková, ktorá má väčšinou opačné úlohy, keďže jej hlavným je brankársky post.

Žiačky Slovana nastúpili na ihrisku svojho najvážnejšieho konkurenta v bratislavskej skupine I. ligy v Petržalke. Domácim sa dlho darilo živiť nádej na dobrý výsledok. Proti obhajcovi majstrovského titulu znížili na 1:2 i 2:3, ale potom sa predsa len prejavila vyššia kvalita slovanistiek, ktoré prvú bodovú stratu v sezóne nepripustili a zvíťazili 6:2.

I. liga žien – 7. kolo

Slovan Duslo Šaľa – ŠK Slovan 0:4 (0:2)

Góly: 10., 67. Šurnovská, 37. Nižňanská, 63. Juríková

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková (79. Rublíková), Juríková, Pribilová, Tóthová (57. Kulová), Hollá, Kovaľová (68. Lukačiková), Šurnovská (75. Lacková), Čahojová, Nižňanská (53. Jančová), Švecová

I. liga junioriek – 7. kolo

Slovan Duslo Šaľa – ŠK Slovan 0:3 (0:1)

Góly: 33. Bednárová, 50. Kaláberová, 75. Rezeková

Zostava Slovana: Belošicová – Kovácsová, D. Gašparovičová (60. Miniariková), Sandtnerová (45. Niňajová), Májovská, Bednárová, Čermáková, Pátková, Kaláberová (70. Rezeková), Ščasnárová, Chlepková (52. P. Gašparovičová)

I. liga žiačok – skupina BFZ – 7. kolo

FC Petržalka akadémia – ŠK Slovan 2:6 (1:2)

Góly: 28., 42. Sečková – 7. Geletová, 19. Mináriková, 40. Kollárová, 45. Múčková, 49. Režná, 60. Maková

Zostava Slovana: Veselská – Mináriková, Murániová, Geletová, Bošanská, Kollárová, Múčková, M. Blaškovičová, K. Blaškovičová, Režná, Černáková, Maková, Hájková, Tanglmayerová