Úvod Správy Koniec negatívnej série juniorky

Koniec negatívnej série juniorky

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Novým Mestom nad Váhom 2:0.

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili v 13. kole II. ligy západ nad Novým Mestom nad Váhom 2:0. Belasí zlomili negatívnu sériu bez víťazstva, ktorá trvala jedenásť zápasov. Góly Slovana strelili v druhom polčase Daniel Filip Mašulovič a Oliver Morócz. Výborným výkonom sa prezentoval brankár Tomáš Rybár, ktorý si pripísal čisté konto.

Zápas sa začal obojstranne svižne a čoskoro prišli aj gólové šance. Tú prvú mali belasí, no Hrnčár hlavou v 3. min tesne minul bránu. V 16. min znovu skúšal šťastie Hrnčár, tentoraz namieril z 25 metrov do stredu brány, kde stál pripravený Belic. Hostia z Považia prvý raz pohrozili v 25. min, keď Vlado prenikol po pravej strane a vybiehajúci Rybár uspel v súboji zoči-voči. O tri minúty hlavičkoval Laczkó po centri zo štandardnej situácie a lopta preletela len tesne vedľa ľavej žrde. Po polhodine hry sa znovu vyznamenal mladý brankár Rybár, ktorý zneškodnil samostatný únik L. Šebeka. Hneď vzápätí Rybár aj do tretice uspel v súboji zoči-voči, keď vyrazil koncovku Vlada. Po pokračujúcej akcii vystrelil M. Šebek do brvna. Konštrukcia brány Slovana zvonila aj v 35. min po Kurtinovej strele zblízka. V závere polčasu mali ešte jednu príležitosť belasí, no Lády z 20 metrov vystrelil po zemi tesne vedľa.

Hneď v úvode druhého dejstva predviedli hostia rýchlu akciu a Kurtinova strela spoza šestnástky preletela  tesne nad brvnom. Vzápätí sa vpredu uvoľnil Pinte, no v samostatnom úniku namieril len do Belica. V 52. min to však už vyšlo, keď Morócz prešiel po ľavej strane a nabil do šestnástky Mašulovičovi, ktorého tečovaná strela skončila v pravom dolnom rohu brány a belasí viedli. Po hodine hry sa Lády uvoľnil na pravom krídle a krížnou prihrávkou našiel Morócza, ten sa však nestihol včas zorientovať a nezakončil do prázdnej brány. V 67. min zakončoval Mikuš po dlhom centri zo štandardnej situácie na zadnej žrdi, no v poslednej chvíli zasiahol Laczkó a zrazil loptu na roh. Pravidlo nedáš-dostaneš sa naplno prejavilo o minútu neskôr. Oliver Morócz na ľavej strane vybojoval na pohľad stratenú loptu a zrazu sa ocitol sám na úrovni bieleho bodu, odkiaľ prepálil Belica – 2:0. Hostia sa v závere snažili skorigovať skóre a vytvorili si územnú prevahu. Nebezpečný bol pokus Živčica zo 78. min, po ktorom predviedol Rybár ďalší výborný zákrok. Belasým sa otváral priestor na brejky, po jednom z nich neuspel v 84. min striedajúci Šefčík, ktorého krížna strela tesne minula pravú žrď. Záverečné minúty patrili hosťom, ktorí si vytvorili niekoľko náznakov šancí, no znížiť už nedokázali a tak si slovanisti pripísali zaslúžený triumf.

Ján Kozák ml.: Povzbudenie pre nás všetkých

Po dobrom výkone, víťazstve 2:0 a prelomení jedenásťzápasovej série bez výhry bol tréner Ján Kozák ml. po zápase spokojný. „Po dlhom čase sme získali tri body a ja verím, že to chlapcom psychicky pomôže a výkony pôjdu hore. Preto je futbal taký pekný, lebo sa v ňom dejú takéto zvraty. Ak by sme v polčase prehrávali, nikto by nemohol nič povedať a skóre by sa už ťažko otáčalo. Brankár Tomáš Rybár však v prvom polčase fantasticky vychytal šance súpera a to nám dalo šancu. Chlapcom som v kabíne cez prestávku hovoril, že človek v jednom zápase nezvykne dostať druhú šancu. My sme ju najmä vďaka výbornému brankárovi dostali a chlapci ju v druhom dejstve využili. Priznávam, že sme mali aj trochu šťastia. Dlho som v hráčskej i zatiaľ krátkej trénerskej kariére nezažil takú dlhú sériu bez výhry a ani toľko bolesti hlavy ako v poslednej dobe. Víťazstvo je pre nás všetkých veľké povzbudenie do ďalších bojov,“ povedal Ján Kozák ml.

ŠK Slovan Bratislava juniori – AFC Nové Mesto nad Váhom 2:0 (0:0)

Góly: 52. Mašulovič, 68. Morócz

Žlté karty: 61. Laczkó, 82. Šefčík, 87. Nedorost - 56. Jurica, 82. Múdry, 87. Jastráb

Rozhodovali: Fajčík – Štrbo, Čajka

Návšteva: 100 divákov

Slovan juniori: Rybár – Hrnčár, Laczkó, Kurčík, Nedorost – Antálek, Ondruš – Lády (78. Šefčík), Mašulovič, Morócz (83. Tichý) - Pinte (90. Pecho)

Nové Mesto nad Váhom: Belic – Lopušan (75. Jastráb), Múdry, Šupka, Jurica – Živčic – Vlado, Mikuš, M. Šebek, Kurtin (75. Rapavý) - L. Šebek

Viacero individuálnych ocenení pre belasých.
MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 2:2.

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.