Úvod Správy Postup povinnosťou, mrzí nízka efektivita

Postup povinnosťou, mrzí nízka efektivita

Názor trénera Ivana Vukomanoviča po zápase 4. kola Slovnaft Cupu FK Slovenské Ďarmoty – ŠK Slovan Bratislava (0:3).

Ivan Vukomanovič: „V prvom rade musíme pri hodnotení stretnutia prihliadať na fakt, že rozdiel medzi najvyššou súťažou a štvrtou ligou je výrazný a pochopiteľný. Na druhej strane, tieto zápasy vedia byť nebezpečné, navyše sme dnes hrali proti fyzicky vyspelému súperovi na ťažkom teréne. Po prvom polčase som nebol spokojný, keďže sme opäť nepremenili veľa vyložených príležitostí. Spočítali sme ich, dokopy to bolo deväť čistých šancí, pri ktorých mohli hráči skórovať. Po prestávke sme chceli ešte viac útočiť a čo najskôr dať góly. Stalo sa, do druhého polčasu sme vstúpili dobre a rozhodli sme zápas. Som spokojný s postupom, to bola naša povinnosť a jediný cieľ, s ktorým sme cestovali. Teší ma taktiež nula na konte inkasovaných gólov. Mrzí ma však vysoký počet nepremenených gólových príležitostí, čo sa nám bohužiaľ opakuje posledných štyri – päť zápasov. Musíme byť efektívnejší a ukázať viac kvality vo finálnej fáze. Usilovne na tom pracujeme a verím, že príde zlepšenie. Na ľavej strane obrany nastúpil František Kubík, ktorý na tomto poste hrával ešte počas svojho pôsobenia v Rusku. Vedel, čo má v obrane robiť a je to hráč, ktorý nám môže na čiare dodať potrebnú rýchlosť aj pri útočných výpadoch. Svojím výkonom ma potešil a uvidím, či ho na tomto poste ešte v budúcnosti využijem, alebo nie. Dnes sme dali šancu aj našim mladým hráčom. Chceme im dávať príležitosti, ktoré si zaslúžia, aby ukázali mne a ostatným svoju kvalitu. Ďakujeme domácim za pohostinnosť a pevne verím, že to pre nich bol pekný futbalový sviatok.“

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.