Úvod Správy Postup Slovákov s podpisom slovanistov

Postup Slovákov s podpisom slovanistov

Štyria hráči Slovana Bratislava prispeli k postupu Slovenska do 17 rokov do druhej fázy kvalifikácie ME 2017.

Slovenská reprezentácia do 17 rokov bojovala na prvom kvalifikačnom turnaji v Severnom Írsku o postup na ME 2017. Pozvánku do výberu trénera Ladislava Hudeca si vyslúžili štyria hráči Slovana Bratislava. Reprezentačný dres si obliekli brankár Martin Trnovský, obranca Tomáš Filipiak, stredopoliar Denis Potoma a útočník Bruno Čerňanský.

Slováci sa v prvom zápase stretli so San Marínom a proti outsiderovi sa dlho trápili. Po polčasovom bezgólovom rezultáte sa však rozstrieľali a zvíťazili 4:0. Prvý gól stretnutia strelil v 43. minúte slovanista Denis Potoma. Do stretnutia zasiahol aj Tomáš Filipiak, ktorý odohral šesťdesiat minút.

Druhý duel s domácim Severným Írskom priniesol poriadnu drámu. Slovenská „sedemnástka“ sa v 11. minúte ujala vedenia, keď si presný zásah pripísal Tomáš Filipiak. Severní Íri v druhom dejstve otočili skóre a vyhrávali, no Slováci strelili v posledných troch minútach dva góly a zvíťazili 4:3. Celý zápas odohrali Tomáš Filipiak, Denis Potoma a na záverečných sedem minút nastúpil Bruno Čerňanský.

Na záver kvalifikačného turnaja sa slovenskí mladíci stretli s favorizovaným Španielskom a podľahli 0:6. Plnú zápasovú minutáž si pripísali Martin Trnovský, Tomáš Filipiak, Denis Potoma i Bruno Čerňanský.

Slovenská  „sedemnástka“ postúpila vďaka dvom víťazstvám do tzv. Elite Round. Záverečný turnaj ME 2017 sa uskutoční v máji budúceho roka v Chorvátsku.

ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.
Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.