Úvod Správy Juniorka nestačila na Sereď

Juniorka nestačila na Sereď

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Seredi 0:4.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 10. kole II. ligy západ v Seredi 0:4. Belasým, ktorí mali v zostave viacero hráčov zo širšieho kádra A-mužstva, zápas vôbec nevyšiel. Po chybách v defenzíve štyrikrát inkasovali a v útoku sa ani raz nepresadili.

Ako už včera avizoval tréner A-tímu Ivan Vukomanovič, do základnej zostavy juniorky bol nominovaný obranca Juraj Kotula, ktorý sa nedávno vystrábil z bolestivého zranenia kolena. Okrem Kotulu nastúpilo ďalších sedem hráčov zo širšieho kádra prvého tímu. V súboji dvoch mužstiev, ktoré nutne potrebovali body na priblíženie sa k prvej šestici, bola Sereď od začiatku aktívnejšia. Domáci sa pomerne rýchlo ujali vedenia, keď Laura v 19. minúte zužitkoval rýchly protiútok a prekonal Greifa. V 26. minúte uspel z ďalšej rýchlej akcie Kmeť a zvýšil na 2:0. Slovanisti mohli znížiť v závere prvého polčasu. Filipovi Ďurišovi dobre sadla prudká strela, no brankár Šálka bravúrne vyrazil na roh.

V druhom dejstve sa stav dlho nemenil, domáci si držali dvojgólový náskok a belasí sa nedokázali presadiť v ofenzíve. Až v 79. minúte využil bývalý hráč Trnavy, Zlatých Moraviec či Podbrezovej Tomáš Mikinič chybné vybehnutie brankára Dominika Greifa a pohodlne zvýšil na 3:0. V samom závere ešte Seredi vyšla krídelná akcia, po ktorej nasledoval center na päťku a Medgyes uzavrel na 4:0.

Juniorka je v priebežnom poradí naďalej ôsma so ziskom siedmich bodov, strata na šiestu priečku je však už desaťbodová. Najbližšie sa belasí predstavia v domácom prostredí. V zápase 11. kola privítajú v nedeľu 2. októbra od 10.30 h ŠK Svätý Jur. Hrať sa tradične bude na ihrisku Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava juniori 4:0 (2:0)

Góly: 19. Laura, 26. Kmeť, 79. Mikinič, 88. Medgyes

Žlté karty: 33. Kováč, 45. Krč – 14. Sabo, 23. de Sa, 70. Ďuriš

Rozhodovali: Sedlár – Ferenc, Halíček

Návšteva: 585 divákov

Sereď: Šálka – Krč (64. Steinhübel), Mečiar, Laura (75. Mikinič), Kováč (59. Medgyes), Cherednychenko, Loduha, Kmeť, Ventúra, Jackuliak, Djiby Ba

Slovan juniori: Greif – Pliatsikas, Antálek, Laczkó, Kotula (62. Lády) – Scott, Sabo (62. Mašulovič) - Šefčík, de Sa (72. Hrnčár), Morócz - Ďuriš