Úvod Správy V jesennom šlágri cenný triumf belasých

V jesennom šlágri cenný triumf belasých

Súboj majstra s vicemajstrom v I. lige žien sa skončil vysokým víťazstvom Slovana.

Futbalistky Slovana Bratislava dokázali vynikajúco zareagovať na smolnú prehru so Žilinou spred týždňa, keď jediný gól zápasu inkasovali v poslednej minúte. V sobotňajšom šlágri 3. kola, ale aj jesennej časti I. ligy zvíťazili na domácom trávniku nad Partizánom Bardejov 4:0. Zápasy týchto dvoch súperov sa v minulej sezóne vyznačovali veľkou vyrovnanosťou a belasé z troch pokusov ani raz svojho najväčšieho konkurenta v boji o titul i premožiteľa vo finále Slovenského pohára nezdolali. O to cennejší je čerstvý triumf výrazným rozdielom. Slovanistky ho začali budovať už v prvom polčase zásluhou Juliany Čahojovej, ktorá dvakrát prekonala hosťujúcu brankárku. Po necelej hodine hry zvýšila už na trojgólový rozdiel Martina Šurnovská, v minulej sezóne ešte opora Bardejova. V závere si premiérový zásah v drese Slovana pripísala na konto ďalšia nová posila Terézia Kulová, ktorá skórovala z pokutového kopu.

„Takéto víťazstvo nad Bardejovom si veľmi vážime. Obe družstvá chceli tento prestížny duel vyhrať. My sme pristúpili k niekoľkým zmenám v zostave v porovnaní s nevydareným zápasom proti Žiline. V ňom sme hrali bez pohybu, bojovnosti a túžby po víťazstve, čo na kvalitného súpera, ktorý v tejto sezóne určite skončí v tabuľke vysoko, nestačilo. Dievčatá sa poučili, na súboj s Bardejovom boli veľmi dobre pripravené a dočkali sa odmeny. Musíme ďalej pokračovať v poctivej práci, len tak dosiahneme ďalšie úspechy,“ povedal tréner našich žien Martin Masaryk.

V tabuľke po neúplných štyroch kolách patrí Slovanu piate miesto so šiestimi bodmi a trojbodovou stratou na vedúcu dvojicu Žilina, Bardejov. Obhajkyne titulu však ešte majú k dobru odložený zápas s Trenčianskymi Teplicami.

V stretnutí junioriek nedali slovanistky súperkám z Bardejova žiadnu šancu. Už do prestávky viedli 5:0 a po zmene strán ešte svoj náskok zvýraznili na konečných 7:1. Belasé majú z troch zápasov plný počet deväť bodov a skóre 16:2.

I. liga žien – 4. kolo
ŠK Slovan – Partizán Bardejov 4:0 (2:0)
Góly: 26. a 34. Čahojová, 57. Šurnovská, 86. Kulová

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Vrabcová, Kulová, Hviščová – Hollá (77. Lukačiková), Kovaľová – Šurnovská, Švecová (82. Nižňanská), Tóthová (61. Jančová) – Čahojová (87. Vojkovičová)

I. liga junioriek – 4. kolo
ŠK Slovan – Partizán Bardejov 7:1 (5:0)
Góly: 2. a 54. Čermáková, 23. a 31. Kaláberová, 3. Sandtnerová, 21. Adamecká, 74. Chlepková – 60. Tejová

Zostava Slovana: Rezeková – N. Kovácsová, Kratochvílová (48. Niňajová), Sandtnerová (44. Čopíková), Májovská (60. Belošicová) – Bednárová (44. D. Gašparovičová), Čermáková – Ščasnárová (41. Pátková), Adamecká, P. Gašparovičová (51. Miniariková) – Kaláberová (54. Chlepková)