Úvod Správy Strata víťazstva v posledných sekundách

Strata víťazstva v posledných sekundách

ŠK Slovan Bratislava remizoval s Tatranom Prešov 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v 9. kole Fortuna ligy s Prešovom 1:1. Belasí viedli od 65. minúty po peknom góle Joeriho de Kampsa z priameho kopu. Na konečných 1:1 vyrovnal Olansunjanmi v poslednej minúte.

Podvečer sa Bratislavou prehnala dažďová prehánka, no pred výkopom dážď ustal a hralo sa v dobrých futbalových podmienkach. Prakticky od úvodných sekúnd sa Prešovčania zatiahli na vlastnú polovicu a slovanisti museli tvoriť proti sformovanému obrannému valu. Už v 1. min vyslal Ligeon prudkú strelu z 20 metrov a lopta letela tesne nad bránu. Hostia ojedinele pohrozili v 9. min, keď po centri zo štandardnej situácie hlavičkoval Dzurík vedľa. Zakrátko sa zapotil brankár Prešova Talian, ktorý boxoval Ligeonov strieľaný center. V 14. min vybojoval mladík Marek Rigo loptu v strede poľa a jeho dobrú kolmicu na Soumaha zmaril včasným vybehnutím Talian. Dve veľké šance Slovana prišli po uplynutí dvadsiatej minúty. Najprv Schet prihrávkou z úrovne bránkovej čiary našiel pred bránou Soumaha, ktorý zblízka minul bránu. Potom v 22. min Rigo vyslal krásny center na zadnú žrď a Soumah vo vyloženej pozícii hlavičkoval nad. Schet to v 27. min vyskúšal zo strednej vzdialenosti a jeho pokus k pravej žrdi mal dobré parametre, no Talian včas zakročil. Prešovčania sa pripomenuli v 39. min, keď si Olansunjanmi potiahol loptu na stred a strelou k ľavej žrdi poriadne natiahol Muchu, ktorý vyrazil na roh.

Hneď v úvode druhého polčasu predviedli belasí rýchlu akciu po ľavej strane so strieľaným centrom Burneta na zadnú žrď, kde však nebol žiaden hráč Slovana. V 49. min našiel Rigo peknou pätičkou pred päťkou Soumaha, ktorý zblízka obstrelil Taliana, no obranca Bartek na bránkovej čiare zastúpil svojho brankára a zabránil gólu. Po následnom rohu hlavičkoval Saláta na bližšej žrdi a jeho nebezpečný pokus Talian vyrazil. Nápor Slovana silnel, v 54. min sa Schet na pravom rohu pokutového územia oprel do lopty a hosťujúci obranca zrazil strelu na roh. Vzápätí sa v skrumáži pred bránou Prešova najlepšie zorientoval Schet, ktorý hlavičkoval pod brvno a Talian končekmi prstov vytlačil loptu na roh. V 58. min mieril Burnet z hranice šestnástky tesne nad. Tesne pred uplynutím hodiny hry sa pripomenuli východniari, Mucha si však poradil s pokusom Olansunjanmiho spoza šestnástky. Ofenzívna snaha belasých priniesla gólovú odmenu v 65. minúte. Joeri de Kamps si vzal na starosť exekúciu priameho kopu z 25 metrov a krásnou strelou ponad múr rozvlnil sieť tesne pod brvnom. V 70. min našiel Burnet krížnou prihrávkou na pravej strane Clebera, ktorého strelu zrazil obranca hostí. Ďalší náznak šance mal v 77. min striedajúci Čavrič, no po kľučkách v šestnástke sa už nedostal ku strele. Joerimu de Kampsovi vyšla v 81. min ďalšia štandardná situácia, keď oblúčikom na zadnej žrdi našiel Clebera, ktorého v koncovke zablokoval Bartek. Hostia mohli z ničoho nič vyrovnať v 82. min, keď Olansunjanmi hlavičkoval spred päťky a Mucha na dvakrát bravúrne zachránil na bránkovej čiare. Belasí prišli o víťazstvo v poslednej minúte zápasu. Po rohovom kope prepadla lopta do stredu šestnástky, kde sa jej ujal Olansunjanmi a prekonal Muchu strelou k ľavej žrdi - 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:0)

Góly: 65. de Kamps - 90. Olansunjanmi

Žlté karty: 36. Soumah – 63. Dzurík, 65. Streňo, 90. Olansunjanmi

Rozhodovali: Glova – Lieskovský, Bobko

Návšteva: 851 divákov

Slovan: Mucha – Ligeon, Saláta, Sekulič, Burnet – Rigo, de Kamps – Schet, Soumah (76. Čavrič), de Sa (63. Cleber) - Oršula

Prešov: Talian – Petko, Bartek, Jacko, Dzurík – Streňo, Micherda – D. Leško, Katona (59. Rolinc), Olansunjanmi – Tubonemi (69. Kačala)