Úvod Správy Derby napriek príležitostiam bez gólov

Derby napriek príležitostiam bez gólov

ŠK Slovan Bratislava remizoval v derby na pôde Trnavy 0:0.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v 7. kole Fortuna ligy na pôde Trnavy 0:0. Oba tímy si hlavne v prvom polčase vypracovali niekoľko vyložených príležitostí. Na strane belasých neuspeli v dobrých pozíciách Priskin a Soumah, Trnavčania dvakrát neskórovali do odkrytej brány. Slovanisti klesli na štvrtú priečku ligovej tabuľky.

Od úvodu 134. ligového derby sa hral rušný futbal s príležitosťami na oboch stranách. Už v druhej minúte prenikol Kotula po krídle a prihral na bližšiu žrď Priskinovi, ktorý bol v koncovke zablokovaný. V 7. min centroval z pravej strany Schet a pred päťkou našiel voľného Priskina, ten však vo vyloženej pozícii napálil len do Jakubecha.  Spartakovci kontrovali v 13. min, keď mal Halilovič po akcii Mikoviča pred sebou prázdnu bránu, no obetavý Kotula na dvakrát fantasticky zasiahol a zabránil inkasovanému gólu. O päť minút neskôr prenikol Kotula po krídle a jeho center doputoval až na päťku, kde bol Soumah, ktorý v ťažkej pozícii zakončil k pravej žrdi. Brankár Jakubech však končekmi prstov vytlačil loptu na žrď a Godál potom odkopol z bránkovej čiary. Trnavčania sa znovu pripomenuli v 22. min, Halilovič namieril z priameho kopu do hornej siete. Oveľa nebezpečnejšie vyznel pokus Ligeona, ktorý si naviedol loptu na šestnástkový oblúk a strelou pod brvno poriadne natiahol Jakubecha. V 38. min vystrelil Soumah zo strednej vzdialenosti a Jakubech loptu neudržal, no stihol ju pokryť pred dobiehajúcim Priskinom. Vzápätí chybovali slovanisti v rozohrávke a Tambe mal pred sebou prázdnu bránu, Saláta však skvele zasiahol na bránkovej čiare a druhý pokus Tambeho zmaril Mucha. Po sérii trnavských rohov ešte Mikovič vyslal krížnu strelu z voleja a Mucha reflexívne vyrazil.

Hneď v úvode druhého dejstva sa domáci dostali do prečíslenia, Halilovič však z hranice šestnástky trafil len dobre postaveného Salátu. V 54. min kombinovali belasí a Kubík hľadal pred bránou Scheta, pred ktorým odkopol Greššák. Zakrátko hlavičkoval Priskin po centri Ligeona presne do miest, kde stál pripravený Jakubech. Druhý polčas už neponúkal toľko gólových príležitostí, tímy sa zamerali aj na pozornú defenzívu. Trnava sa do náznaku šance dostala v 62. min, Godál však spoza šestnástky zakončil nepresne. Zakrátko skúšal šťastie aj Mikovič, no Mucha s prehľadom pokryl jeho pokus k pravej žrdi. Slovanisti po dlhšom čase pohrozili v 75. min, Priskin vyslal tvrdú strelu spoza šestnástky a Jakubech vyboxoval. V 80. min sa domáci Jirka vyhol ofsajdovej pasci a prihrávkou pod seba našiel na päťke Mikoviča, ktorý prestrelil bránu. V závere dohrávali Trnavčania v početnom oslabení, keďže Tambe v 85. min zozadu likvidačne zostrelil Ligeona a rozhodca Chmura mu bez váhania udelil červenú kartu. V 88. min vystrelil Schet z diaľky, no loptu poslal vedľa pravej žrde trnavskej brány. Ďalšie príležitosti už derby neponúklo a súperi sa tak rozišli bez gólov.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žlté karty: 16. Mikovič, 28. Halilovič, 62. Jirka, 84. Godál - 16. Priskin, 21. Savičevič, 26. de Kamps, 30. Soumah, 45. Kubík

Červená karta: 85. Tambe (Trnava)

Rozhodovali: Chmura – Brendza, Chládek

Návšteva: 7 637 divákov

Trnava: Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Horník – Sloboda, Éder – Schranz (58. Jirka), Halilovič (76. Mihálik, 90. Košťál), Mikovič – Tambe

Slovan: Mucha – Kotula, Saláta, Sekulič, Ligeon – Savičevič (68. Scott), de Kamps – Schet, Soumah (89. Oršula), Kubík (61. de Sa) – Priskin