Úvod Správy Tesná prehra v početnom oslabení

Tesná prehra v početnom oslabení

Juniori Slovana Bratislava podľahli Šamorínu 1:2. Belasí hrali od desiatej minúty bez vylúčeného Olivera Morócza.

Juniori Slovana Bratislava prehrali v 5. kole II. ligy západ so Šamorínom 1:2. Zápas výrazne ovplyvnilo vylúčenia Olivera Morócza z desiatej minúty, ktoré hostia navyše okamžite potrestali gólom z priameho kopu. Slovanisti predviedli proti lídrovi súťaže sympatický výkon a v druhom dejstve znížil Rigo po peknej akcii na 1:2. V závere si belasí vytvorili územnú prevahu, no vytúžený vyrovnávajúci gól už nedosiahli.

Favorizovaní hostia mohli už po dvoch minútach otvoriť skóre, no Greif vytiahol skvelý zákrok proti Horváthovej strele z bezprostrednej blízkosti. Priebeh stretnutia sa potom odvíjal od udalostí z desiatej minúty. Hosťujúci Luiz Fernando dostal loptu za obranu a Morócz ho v pozícii posledného hráča zastavil tesne pred hranicou pokutového územia. Rozhodca ukázal Moróczovi červenú kartu a Silvino Da z nariadeného priameho kopu namieril presne k pravej žrdi – 0:1. Belasí museli v početnej nevýhode preskupiť rozostavenie a v 21. min strelecky pohrozili, keď Ďuriš vyskúšal šťastie spoza šestnástky a Hajdúch kryl. Zakrátko mohol Silvino Da pridať svoj druhý presný zásah, zoči-voči Greifovi však netrafil bránu. V 29. min si Luiz Fernandez prebral loptu na pravej strane pokutového územia, zvolil krížnu strelu k žrdi a pridal druhý gól hostí. Slovanisti sa napriek nepriaznivému stavu prezentovali sympatickým výkonom a snažili sa skorigovať dvojgólové manko. Blízko bol v 37. min Pinte, ktorý strelou spoza šestnástky poriadne natiahol Hajdúcha. V závere prvého dejstva mohli skórovať oba tímy. Najprv hlavičkoval Silvino Da tesne vedľa a na opačnej strane mal gól na hlave Laczkó, no po centri z rohu tesne minul pravý horný roh brány.

Krátko po začiatku druhého dejstva sa našim mladíkom podarilo znížiť. Lády predviedol v 48. min útočný výpad po krídle, posunul loptu Ďurišovi a ten umne prihral pred päťku Rigovi, ktorý sa nemýlil a namieril pod brvno. Obraz hry sa potom vyrovnal a belasí boli napriek početnému oslabeniu vyrovnaným súperom. Väčšie šance však neprichádzali, Šamorín si strážil jednogólové vedenie. V 70. min dvakrát pohrozil striedajúci Mariotto Dos, no v prvom prípade sa nestihol včas zorientovať a pri druhej šanci skvele zasiahol vracajúci sa Kurčík. O desať minút neskôr sa predviedol Greif, ktorý zneškodnil nepríjemný pokus Mariča k ľavej žrdi. Slovanisti si v závere vytvorili územnú prevahu a snažili sa vyrovnať. Nádejne vyznel prienik Ďuriša z 83. min, no Ozogány ho zastavil doslova v poslednej chvíli. V záverečných sekundách naši juniori zatlačili súpera, do väčšej príležitosti sa však už nedostali a tesne tak podľahli lídrovi súťaže.

Ján Kozák ml.: Pochvala za výkon a bojovnosť

Tréner Ján Kozák ml. po stretnutí vyzdvihol bojovný výkon hráčov. „Zápas jednoznačne ovplyvnila červená karta v desiatej minúte, navyše sme hneď potom inkasovali. Chlapcov musím pochváliť za výkon a bojovnosť, vo veľkom teple išli na doraz a lídrovi boli aj v desiatich vyrovnaným súperom. Ak budú naďalej hrať a trénovať v takomto nasadení, tak sa nebojím o to, že prídu aj výhry. Cením si, že chlapci aj o desiatich dokázali znížiť a v závere si vypracovali územnú prevahu. Škoda, pri troche šťastia nám tam mohlo ešte niečo padnúť. Potešila ma aj krásna akcia pri našom góle. Pozitívom bola aj vzájomná pomoc a komunikácia hráčov, s ktorou sme mali predtým trochu problém. Dnes si medzi sebou kričali a pomáhali si, čo určite pomohlo aj našej hre,“ povedal po stretnutí tréner juniorky Ján Kozák ml.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2 (0:2)

Góly: 48. Rigo - 11. Silvino Da, 29. Luiz Fernandez

Žlté karty: 61. Kopičár - 43. Ozogány

Červená karta: 10. Morócz (Slovan juniori)

Rozhodovali: Kačenga – Jankovič, Vician

Návšteva: 300 divákov

Slovan juniori: Greif – Lády (89. Rýdzi), Laczkó, Kurčík, Morócz – Pinte, Kopičár, Rigo, Hrnčár (82. Mašulovič) – Tichý (64. Kavoň) – Ďuriš

Šamorín: Hajdúch – Marič, Horváth, Brennan, Ozogány – Luiz Fernandez (82. Čemba), Krištan – Mezovský, Rodrigues Dos (64. Mariotto Dos), Auban – Silvino Da

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.