Úvod Správy Cenný bod z Banskej Bystrice

Cenný bod z Banskej Bystrice

Juniori Slovana Bratislava remizovali v Banskej Bystrici 1:1. Gól belasých strelil Filip Ďuriš.

Juniori Slovana Bratislava remizovali v 4. kole II. ligy na ihrisku Banskej Bystrice 1:1. Po bezgólovom prvom polčase sa vedenia ujali slovanisti, keď v 67. minúte skóroval Filip Ďuriš. Domáci však o deväť minút neskôr odpovedali vyrovnávajúcim gólom Džoniho. Belasí sa v priebežnej tabuľke nachádzajú so ziskom piatich bodov na ôsmej priečke.

Za neustáleho dažďa sa na banskobystrických Štiavničkách hral napriek ťažkému terénu svižný futbal. Obe mužstvá vyrukovali s otvorenou taktikou a už prvé dejstvo prinieslo viacero zaujímavých príležitostí. Pri šanciach domácich sa viackrát zaskvel Greif, ktorý predviedol niekoľko náročných zákrokov. Na opačnej strane bol v dobrej pozícii Patrik Pinte, no koncovka mu nevyšla a do kabín tak mužstvá odchádzali za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo začali slovanisti trochu ustráchane, čo sa prejavilo na miernej prevahe domácich. Tá však gól nepriniesla a približne od 55. minúty sa hra znovu vyrovnala. V 67. minúte sa slovanisti ujali vedenia a priblížili sa k víťazstvu. Patrik Pinte pekne potiahol loptu po pravej strane, vyslal presný center pred päťku a Filip Ďuriš zblízka volejom umiestnil loptu do siete. Náskok žiaľ vydržal len deväť minút. Domáci mali k dispozícii štandardnú situáciu, k lopte sa dostal nepokrytý Džoni a zblízka vyrovnal na 1:1. V závere mohli naši mladíci predsa len strhnúť tri body na svoju stranu. Adrián Kopičár krátko pred koncom pekne vystrelil a domáci brankár Maťašovský vytlačil jeho vydarený pokus na brvno. V otvorenom a zaujímavom zápase sa tak zrodila remíza 1:1.

Druhá liga pokračuje vloženým piatym kolom už v priebehu týždňa. Naši juniori privítajú v domácom prostredí lídra zo Šamorína, ktorý zatiaľ nestratil ani bod. Hrať sa bude v stredu 24. augusta od 16.30 h na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:1 (0:0)

Góly: 76. Džoni – 67. Ďuriš

Žlté karty: 23. Cvik – 42. Kopičár, 59. Kurčík, 75. Nedorost

Rozhodovali: Ježík – Barenčík, Vitko

Návšteva: 214 divákov

Banská Bystrica: Maťašovský – Chupáč, Daniel (87. Barišič), Snitka, Cvik (72. Nurediny), Handžič, Čtvrtníček, Džoni, Savič, Ungar, Fuják (67. Hamzagič)

Slovan juniori: Greif – Morócz, Kurčík, Laczkó, Nedorost (87. Ondruš) – Pinte, Kopičár, Rigo, de Sa – Mašulovič (65. Šefčík) - Ďuriš (82. Lády)