Úvod Správy Trojbodová premiéra Vukomanoviča

Trojbodová premiéra Vukomanoviča

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prvom zápase pod vedením Ivana Vukomanoviča nad MŠK Žilina 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v 6. kole Fortuna ligy nad Žilinou 1:0. O víťazstve nad doterajším lídrom tabuľky rozhodol v 67. minúte Seydouba Soumah. Belasí poskočili so ziskom dvanástich bodov na tretiu priečku ligovej tabuľky.

V príjemnom futbalovom počasí mali od úvodu častejšie loptu na kopačkách Žilinčania, no ich kombinácie zväčša končili pred našou šestnástkou. Prvú príležitosť si v 7. min vypracovali belasí, keď Schetovu hlavičku z úrovne bieleho bodu zrazil Králik na roh. Po centri z rohu sa Soumah oprel do odrazenej lopty, našiel však len dobre postaveného Volešáka. Hralo sa v dobrom tempe s množstvom osobných súbojov, ale bez väčších gólových šancí. Až v 22. min vyšiel Savičevičovi oblúčik na Kubíka, ktorého pri postupe na Volešáka zastavil Vavro hraničným zákrokom. Náš hráč skončil na trávniku, rozhodca však pokutový kop nenariadil. Po polhodine hry Žilinčania prvýkrát vážnejšie pohrozili. Špalekov center na zadnú žrď doputoval k Hlohovskému, ktorý okamžite vracal pod seba, no pred bránou už nebol žiaden hráč hostí. V 35. min vyšla Savičevičovi ďalšia kolmá prihrávka za obranu, ktorú si prebral Priskin a snažil sa prehodiť vybiehajúceho Volešáka. Lopta napokon mierila vedľa pravej žrde, pričom Volešák ešte Priskina tesne po zakončení nepríjemne zasiahol a rozhodca ani v tomto prípade neukázal na biely bod. Na opačnej strane odpovedal Otubanjo, ktorý sa uvoľnil v pokutovom území a obetavý Sekulič zrazil jeho prízemnú strelu k žrdi. So záverom polčasu začali prichádzať aj strelecké pokusy. Schet v 40. min vybojoval na pohľad stratenú loptu a prenechal ju Kubíkovi, ktorý spoza šestnástky prestrelil bránu. Zakrátko Soumah centrom z rohu poriadne vystrašil Volešáka, keď lopta už smerovala do siete a žilinský brankár na dvakrát zasiahol.

Úvod druhého dejstva zachytili lepšie slovanisti a spočiatku prakticky nepustili súpera k lopte. V 49. min prešiel Schetov center cez Kubíka na ľavú stranu, odkiaľ sa Savičevič z hranice šestnástky oprel do lopty a krásnym volejom trafil do bočnej siete. Zakrátko sa Schet individuálne uvoľnil na pravom krídle a jeho prudkú strelu pod brvno vyrazil Volešák na roh. Po hodine hry vysúval Soumah na hrote Priskina, ktorý mohol postupovať sám na bránu, no loptu v poslednej chvíli zastavil vracajúci sa Vavro. Aktivita belasých sa stupňovala, pri ďalšom náznaku príležitosti Savičevič neprepálil obranný val. V 67. minúte sme sa dočkali zaslúženej gólovej radosti. Priskin prešprintoval po krídle, jeho center sa cez Kubíka dostal na os ihriska k Soumahovi, ktorého prízemnú strelu spoza šestnástky ešte v páde tečoval Vavro a lopta zapadla k pravej žrdi – 1:0. Hostia sa snažili odpovedať, avšak len ťažko sa im presadzovalo proti našej konsolidovanej defenzíve. Najbližšie k ohrozeniu brány bol v 75. min Káčer, z uhla však vyslal veľmi nepresný strieľaný center. Žilinčania si s blížiacim sa záverom vypracovali územnú prevahu, dlho však bez priameho ohrozenia brány. Až v 85. min vyslal Káčer nepresnú strelu z 25 metrov. V poslednej minúte prepadol žilinský center na zadnú žrď, kde bol voľný Špalek a Mucha vyrazil jeho nepríjemný pokus k bližšej žrdi. Po následnom rohu sa ešte do odrazenej lopty oprel Králik a jeho prudká strela presvišťala tesne vedľa pravej žrde. Belasí už tesný náskok udržali a radovali sa zo zaslúženého triumfu.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 67. Soumah

Žlté karty: 89. Soumah - 72. Pečovský, 73. Vavro, 87. Káčer

Rozhodovali: Hrčka – Balko, Benko

Návšteva: 1 264 divákov

Slovan: Mucha – Kotula, Saláta, Sekulič, Ligeon (79. Oršula) – Savičevič, de Kamps (61. Scott) – Schet (68. Cleber), Soumah, Kubík - Priskin

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Diaz, Pečovský, Škvarka (61. Káčer) – Špalek, Otubanjo (50. Ceesay), Hlohovský (75. Mandiangu)

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.