Úvod Správy Nepríjemná prehra juniorky

Nepríjemná prehra juniorky

Juniori Slovana Bratislava podľahli na pôde Nového Mesta nad Váhom 2:6.

Juniori Slovana Bratislava podľahli v 2. kole II. ligy na pôde Nového Mesta nad Váhom 2:6. Oba góly Slovana strelil Adrián Kopičár.

Do stretnutia vstúpili lepšie domáci a už v prvej minúte pohrozili po prieniku Živčica. Belasí kontrovali zrazenou strelou Clebera a neúspešnou dorážkou Pinteho. V 7. min postupoval Živčic sám na bránu a Greif po jeho strele famózne vyrazil na roh. Po centri z rohu si však v strede šestnástky vyskočil Šupka a hlavičkou do ľavého horného rohu otvoril skóre. Zakrátko mohol odpovedať Lády, ktorý predviedol individuálny prienik a pri pokuse o strelu ho zastavil obranca. Hra sa potom upokojila, naši juniori mali loptu častejšie na kopačkách, no do koncovky sa nedostávali. Z ničoho nič tak udreli v 28. min domáci, keď Šupka vystrelil volejom z ľavého rohu šestnástky a lopta nešťastne preskočila padajúceho Greifa. Ešte horšie bolo po polhodine, Šebek totiž ušiel po ľavej strane a zoči-voči Greifovi zvýšil na 3:0. Slovanisti mohli znížiť v 37. min, strelu Morócza k ľavej žrdi však brankár Belic kryl. V závere polčasu mali belasí k dispozícii priamy kop z 25 metrov, strelu Adriána Kopičára ešte jemne tečoval múr a lopta zapadla k ľavej žrdi Belicovej brány – 3:1.

Úvod druhého dejstva priniesol dva góly Nového Mesta a prakticky rozplynutie našich bodových nádejí. Najprv v 47. min zužitkoval Šebek prečíslenie domácich a upravil na 4:1. O minútu neskôr ten istý hráč dokonal hetrik, keď slovanisti chybovali v rozohrávke, Greif bol postavený vyššie z brány a Šebek ho z diaľky prehodil. Po dvoch nepríjemných úderoch pohrozili aj belasí, no Pinte zblízka vystrelil vedľa a Ondruš hlavičkoval nad. V 56. min predviedol Kopičár krásny futbalový moment, keď z priameho kopu namieril presne do pravej šibenice a Belic sa naťahoval zbytočne – 5:2. Zakrátko mohol pridať tretí gól juniorky Lády, ktorý pekne vystrelil spoza šestnástky a Belic na dvakrát kryl. V 67. min si Šebek prebral prihrávku na hranici ofsajdu, postupoval sám na Greifa a ešte prihral krížne Rapavému, ktorý skóroval do odkrytej brány. V 84. min mohol zvýšiť striedajúci Cisár, no v súboji zoči-voči bol úspešnejší Greif. V závere sa ešte naši futbalisti snažili skorigovať nepriaznivé skóre. Blízko bol v 89. min Kurčík, ktorý vystrelil spoza šestnástky a len tesne minul pravú žrď. Belasí sa najbližšie predstavia v domácom prostredí, keď v nedeľu 14. augusta od 10.30 h privítajú na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze rezervu Spartaka Trnava.

AFC Nové Mesto nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava juniori 6:2 (3:1)

Góly: 8., 28. Šupka, 30., 47., 48. Šebek, 67. Rapavý – 44., 56. Kopičár