Úvod Správy V prípravnom zápase prehra so Slaviou Praha

V prípravnom zápase prehra so Slaviou Praha

ŠK Slovan Bratislava podľahol Slavii Praha v českom Kolíne 0:4.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v druhom prípravnom zápase letnej prípravy Slavii Praha 0:4. Slavia sa ujala v úvode vedenia po premenenej penalte Baráka, no slovanisti mohli do prestávky vyrovnať. Príležitosti Scheta či Soumaha však góly nepriniesli. V druhom polčase mal pražský tím po druhom góle v našej sieti hernú prevahu a Greif inkasoval celkom štyrikrát.

V teplom počasí na malom štadióne v Kolíne vstúpila do stretnutia o niečo aktívnejšie Slavia. Český tím vyslal prvý strelecký pokus v 7. min, no Barák mieril z priameho kopu vedľa. Na opačnej strane predviedli peknú narážačku Schet so Zreľákom a Mitchella Scheta na ľavej strane v dobrej pozícii zablokoval obranca. V 12. min prenikol do šestnástky Mešanovič a po navonok nevinnom kontakte so Sekuličom skončil na trávniku. Rozhodca ukázal na biely bod a nariadený pokutový kop premenil strelou k pravej žrdi Barák – 1:0. Inkasovaný gól priniesol väčšiu ofenzívnu aktivitu belasých. Výborné napádanie súperovej rozohrávky predviedol v 16. min Mitchell Schet, ktorý odzbrojil obrancu a v samostatnom úniku neuspel zoči-voči brankárovi Berkovcovi. Slovanistom vyšla pekná kombinácia v 23. min, keď po sérii prihrávok centroval z pravej strany Lásik a Laczkó hlavičkoval tesne nad. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané. Zreľák vybojoval vpredu loptu a prihral Soumahovi, ktorý už faulovaný posunul Schetovi, a ten napálil do siete. Rozhodca však predtým prerušil hru pre faul na Soumaha a radosť Scheta bola predčasná. Soumah následne vyskúšal šťastie z priameho kopu, jeho tiahlu strelu do ľavého horného rohu Berkovec zázračne vyrazil. Piaty tím predchádzajúcej sezóny českej ligy odpovedal po polhodine hry akciou po pravej strane a nepresným krížnym centrom Mihalíka. Záver prvého dejstva priniesol väčšiu aktivitu pražského celku. Dominik Greif najprv v 40. min predviedol rutinný zákrok pri pokuse Mešanoviča, no v 42. min sa už musel poriadne natiahnuť po strele Mihalíka zvnútra šestnástky a loptu nohou vytlačil na žrď. Slavia tak po vyrovnanom priebehu odchádzala do kabín s náskokom jedného gólu.

Belasí vstúpili do druhého dejstva v nezmenenom zložení, až v 49. min prišlo prvé striedanie, keď Laczká vymenil Simovič. Práve striedajúci Simovič vyslal v 51. min dlhú prihrávku za obranu, loptu si v šestnástke prebral de Sa a vo veľmi dobrej pozícii už tiesnený nestihol dostatočne razantne zakončiť. Aktivita našich hráčov pokračovala, Burnet si v 53. min narazil loptu s Adamom Zreľákom a jeho pokus zvnútra šestnástky zastavil v sklze jeden z obrancov. Pražský tím sa prvý raz v druhom polčase dostal dopredu až v 55. min, lopty sa po kombinácii na ľavej strane ujal Hrubý a z hranice šestnástky namieril presne k pravej žrdi – 2:0. Po druhom góle Slavie sa hra upokojila, Pražania si držali náskok a nepúšťali našich hráčov do nebezpečných pozícií. Slovanisti po hodine hry prestriedali a príležitosť dostali aj naši mladí futbalisti. V 67. min sa po súhre našich mladíkov v ofenzíve odhodlal Kele na strelu zo strednej vzdialenosti, no trafil iba obrancu. O minútu neskôr odpovedali slavisti, Kenia pekne vystrelil z 30 metrov a Greif predviedol ešte krajšiu robinzonádu pri ľavej žrdi. Slavia rozohrávala v 71. min rohový kop, Simovič loptu síce odhlavičkoval, no gruzínsky reprezentant Kenia si ju prebral na šestnástkovom oblúku a vymietol pravú šibenicu Greifovej brány - 3:0. Hneď po našej rozohrávke sa Slavia dostala do ďalšej nebezpečnej akcie, Greif však dobre zmenšil strelecký uhol a Vukadinovič vystrelil vedľa. Belasí sa napriek nepriaznivému priebehu nevzdávali a v 74. min mohli znížiť. Po dlhom nákope na hrot útoku si obranca nerozumel s brankárom Řehákom, čo využil Šefčík a hlavou mieril tesne vedľa brány. Slavisti sa po treťom góle dostali do pohody a ilustrovali to rýchlou akciou z 81. min, po ktorej Greif nohami vytesnil prudkú strelu z ľavej strany. Pražania pridali ešte jeden gól, keď sa Voltr v 86. min obtočil v šestnástke a krížnou strelou rozvlnil sieť pri ľavej žrdi. Belasí pohrozili ešte v závere, no Vukan Savičevič v 89. min mieril spoza šestnástky nad bránu.