Úvod Správy Favoritovi odolávali viac než hodinu

Favoritovi odolávali viac než hodinu

Juniori Slovana prehrali v 9. kole nadstavby na pôde VSS Košice 1:3. Až do 67. minúty držali stav 1:1, no domáci dvomi penaltami strhli víťazstvo na svoju stranu.

V slnečnom počasí začali aktívnejšie Košice, ktoré v závere súťaže bojujú o postup do Fortuna ligy. Slovanisti nastúpili v defenzívnejšom rozostavení a favorita v prvých minútach nepustili do vyložených šancí. Až v 14. min sa previnili belasí faulom a rozhodca ešte ústne dohováral nášmu hráčovi. Košičania neváhali, štandardku okamžite rozohrali a nekrytý Karaš z päťky otvoril skóre. Zakrátko však bolo vyrovnané. Belasí sa v 17. min dostali do rýchleho protiútoku, Marko Milinkovič sa snažil z pravej strany centrovať na Kevina Keleho, no lopta nabrala zaujímavú trajektóriu a od žrde sa odrazila do siete. Nerozhodný stav zostal v platnosti až do konca polčasu, aj keď najmä Košice si vypracovali zaujímavé náznaky príležitostí. Domáci strelci však buď nemierili presne alebo spoľahlivo zasiahol brankár Milan Valašik.

Východniari mali aj v druhom dejstve častejšie loptu na kopačkách, no slovanisti ich nepúšťali do šancí a bez väčších ťažkostí držali remízový výsledok. O víťazstve Košíc rozhodli okamihy v rozmedzí 67. – 70. minúty. Košičania v týchto chvíľach zahrávali dva prísne nariadené pokutové kopy. Karaš sa ani v jednom prípade nemýlil a naši mladíci razom prehrávali 1:3. V 74. min bol navyše po druhej žltej karte vylúčený obranca Christián Kurčík a slovanisti dohrávali o desiatich. V závere si už domáci adept na postup ustrážil náskok a preskočil Prešov na prvej priečke tabuľky.

Naši juniori zostali v tabuľke na 11. priečke so ziskom 30 bodov. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí na štadióne v Prievoze, kde v nedeľu 29. mája o 10.30 h privítajú Bardejov.

FC VSS Košice – ŠK Slovan Bratislava juniori 3:1 (1:1)

Góly: 14., 67., 70. Karaš (druhý a tretí z 11 m) – 17. Milinkovič

Žlté karty: 57. Gonzalez, 66. Petreje, 69. Kurčík (všetci Slovan juniori)

Červená karta: 74. Kurčík (po druhej žltej karte)

Rozhodovali: Valášek – Hrmo, Jekkel

Návšteva: 682 divákov

Košice: Ružinský – Tóth, Jonec, Hovančík (13. Janič), Morgan – Dimun – Takáč (77. Konnsimbal), Kuzma, Karaš – Mukendi, Jurčo (65. Kubík)

Slovan juniori: Valašik – Kurčík, Majerčák, Kopičár, Molnár, Gonzalez (64. Petreje) – Rigo, Malý (72. Mašulovič), Sabo – Milinkovič (79. Hrnčár) – Kele

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.