Úvod Správy Záver sezóny v remízovom duchu

Záver sezóny v remízovom duchu

ŠK Slovan Bratislava remizoval v poslednom súboji súťažného ročníka s Podbrezovou 2:2.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v poslednom súboji súťažného ročníka s Podbrezovou 2:2. O góly Slovana sa postarali Šefčík a Priskin.

Do stretnutia vstúpili oba tábory rezko a už úvodná desaťminútovka priniesla šance na oboch stranách. Najprv udrel Slovan, keď Šefčík presunul hru na Kubíka, ktorý okamžite hľadal voľného Savičeviča. Rane nášho stredopoliara z veľkej vzdialenosti chýbali iba centimetre. Hneď na to pohrozil aj súper, keď Paševski hlavičkoval tesne vedľa Greifa. Slovan pokračoval v aktívnej hre aj naďalej a peknej akcii založenej z vlastnej polovice v 13. min chýbala iba gólová bodka. Priskinovo zakončenie však bolo privysoké. Ten istý hráč mal gól na kopačke aj o sedem minút neskôr, keď jeho zakončenie skončilo na gólmanovi súpera, odrazená lopta však dala maďarskému reprezentantovi šancu na reprízu, ktorá skončila z tesnej blízkosti tesne vedľa. Zaváhania Slovana využila v 30. min Podbrezová, ktorej prvý strelecký pokus skončil v našej sieti. Z hranice šestnástky pálil z priameho kopu Podio, loptu zatočil nečakane a strelou k bližšej tyči nedal Greifovi šancu na úspech. Náš brankár sa ale o pár minút vyznamenal, pretože Podio skúsil šťastie z ešte väčšej vzdialenosti a jeho  rane nechýbalo naozaj nič. Greifov zákrok bol napriek tomu ešte o stupeň lepší. Zakončovateľ Podbrezovej bol pri streleckej chutil aj naďalej a na nášho mladučkého brankára vypálil v závere polčasu ešte raz, tentoraz Greif zasahoval na dvakrát, ale sebaisto.

Po zmene strán opäť úradovalo duo Šefčík – Kubík, ktoré vytvorilo peknú príležitosť pre Podaného. Strieľaný center posledne menovaného bol zrazený a tesne minul vzdialenejšiu žrď súperovej bránky. Belasí aj naďalej tlačili súpera a gól visel na vlásku. V 57. min prenikol cez defenzívu Podbrezovčanov Gonzáles, prenechal loptu Savičevičovi a po jeho delovke sa roztriasla konštrukcia bránky „železničiarov“. Gól Slovana na seba nenechal dlho čakať a za právu bol odmenený Šefčík. Savičevič na seba totiž v 62. min naviazal kompletnú obranu súpera, z hranice rohovej čiary vyslal krížny pas na voľného Šefčika a pre neho bolo malinou doklepnúť loptu na gól do odkrytej bránky súpera – 1:1. Z gólu sme sa ale dlho netešili, pretože Rendl zostal už o päť minút osamotený vnútri šestnástky, Podaného nepresný odkop mu sadol presne na kopačku a Greif bol proti jeho zakončeniu bezmocný. Podbrezová sa tak dostala po druhý raz v zápase do vedenia. Slovan sa ihneď vydal do útoku a snažil sa o vyrovnanie. V 74. min  pálil z náročnej pozície Sekulič, ale Lukáča výraznejšie neohrozil. Obrovskú príležitosť následne spálil v 81. min Kubík, ktorého hráči súpera v zakončení tiesnili, a tak z päťky z dobrej pozície minul bránku.  Slovan sa ale nevzdával a tlačil sa stále do útoku. Snahu nášho mužstva o vyrovnanie v nadstavenom čase Podbrezovčania zastavili vo vlastnej šestnástke iba za cenu faulu a rozhodca ukázal na biely bod. Exekútorom penalty sa stal Tamás Priskin, ktorý v samom závere stretnutia vyrovnal na 2:2, čím dal gólovú bodku za touto sezónou.

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (0:1)

Góly: 62. Šefčík (Savičevič), 90. Priskin (pen.) – 30. Podio, 67. Rendla

Žlté karty: 29. Podaný – 35. Podio, 80. Viazanko, 88. Kupčík, 90+2. Šafranko

Domáci: Greif – Kotula, Simovič, Sekulič, Podaný – Scott (65. Kopičár), Savičevič – Šefčík (90. Lády), Kubík, Kele (54. Gonzalez) – Priskin

Hostia: Lukáč – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Podio, Vajda (86. Kupčík) – Viazanko, Peševski (69. Duda), Šafranko – Rendla

Rozhodovali: Vlk – Brendza, Vorel