Úvod Správy Náskok na čele tabuľky narastá

Náskok na čele tabuľky narastá

Ženy aj juniorky potvrdili úlohu favorita a súperky z Myjavy zdolali jasným rozdielom.

Ženy Slovana rozhodli o svojom triumfe nad Spartakom Myjava v 14. kole I. ligy už v prvom polčase, v ktorom strelili tri góly. O dva z nich sa postarala Rublíková, jeden pridala Vrabcová a v druhom polčase uzavrela skóre na 4:0 Vojkovičová. Výhra teší o to viac, že jeden z hlavných konkurentov v boji o titul, Nové Zámky, prekvapujúco zaváhal a v Žiline uhral len bezgólovú remízu. Náskok Slovana na čele tabuľky tak narástol voči Novým Zámkom a Bardejovu už na sedem bodov, netreba však zabúdať, že oba tímy majú zápas k dobru. Do konca súťaže zostáva odohrať štyri kolá. K jej rozuzleniu môže prispieť súboj Slovana na horúcej pôde v Nových Zámkoch, ktorý je zatiaľ naplánovaný na nedeľu 1. mája. Dva dni predtým, v piatok 29. apríla, sa v Jaslovských Bohuniciach rozhodne o držiteľovi Slovenského pohára. My veríme, že na konci sa budú radovať práve naše dievčatá a s Bardejovčankami si poradia.

O čosi zamotanejšia je situácia v lige junioriek. Belasé hráčky sú na čele so štvorbodovým náskokom, ale súperky z Bardejova majú odohraný o jeden zápas menej. K psychickej pohode v tíme určite prispela víkendová jednoznačná výhra 5:0 nad Myjavou. Zápas mal päť rôznych strelkýň, skórovali Čopíková, Kaláberová, Kopčová, Sandtnerová a Hviščová.