Úvod Správy Juniorka neuspela v gólovej prestrelke

Juniorka neuspela v gólovej prestrelke

Juniori Slovana Bratislava prehrali v prvom kole nadstavbovej časti s Liptovským Mikulášom 2:5.

Belasí zažili proti Liptákom zápas plný zvratov. Pomerne rýchlo prehrávali, gólmi Šefčíka a Saba otočili skóre ešte do prestávky vo svoj prospech. V druhom dejstve však hostia štyrmi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

Hneď od úvodu predvádzali mužstvá futbal v dobrom tempe s dôrazom na ofenzívu. V závere prvej desaťminútovky vyšiel hosťom rýchly protiútok, obranca Adilehou nestihol včas zastaviť rýchleho Jasenovského, ktorý strelou po zemi otvoril skóre. Liptákov gól povzbudil a vytvorili si územnú prevahu, z ktorej však už vyložená šanca nevzišla. V 21. min naopak prišla prvá väčšia príležitosť Slovana. Kevin Kele sa rútil na bránu, ale zblízka namieril vedľa pravej žrde. Vyrovnanie priniesla 26. min, keď sa Šefčík medzi obrancami hostí dostal k lopte a poslal ju do siete. Keď sa už zdalo, že mužstvá pôjdu do kabín za nerozhodného stavu, predviedla naša juniorka nádhernú akciu. Kopičár z pravého krídla našiel na protiľahlej strane Šefčíka, ten sklepol na stred Sabovi, ktorý sa z 25 metrov oprel do lopty a jeho projektil vymietol ľavú šibenicu – 2:1. Náskok mohol byť ešte vyšší, ale oblúčik Ládyho z uhla skončil na brvne Macíkovej brány.

Liptáci vyrovnali takmer okamžite po začiatku druhého polčasu. Šimún si v 47. min naskočil na center z rohu a na jeho hlavičku Greif nedosiahol. Hostia znovu pohrozili v 55. min, keď Papaj postupoval sám na Greifa, ktorý vytiahol výborný zákrok a podržal svoj tím. O dve minúty už bol Greif bezmocný, pri zmätkoch v šestnástke totiž Jasenovský naservíroval loptu Papajovi a ten zvládol koncovku do odkrytej brány. Slovanisti sa snažili o odpoveď, ale ich útoky sa zväčša končili ešte pred pokutovým územím Liptákov. Otvorenú obranu pri jednom z útokov Slovana využil hostia v 71. min, keď Papaj v brejku centroval Gerecovi, ktorý na vzdialenejšej žrdi aj napriek Greifovmu dotyku pretlačil loptu do siete. V 77. min belasí zaváhali v obrane a Gerec zblízka proti Greifovi upravil na konečných 2:5. V závere si ešte Liptovský Mikuláš vypracoval niekoľko šancí, Greif však skvele zasiahol pri pokusoch Jasenovského či Gereca.

Slovan sa po úvodnom kole nadstavbovej časti o postup do Fortuna ligy nachádza na 12. priečke so ziskom 27 bodov. Najbližšie sa belasí predstavia v Prešove, zápas je na programe v sobotu 9. apríla o 16.00.

ŠK Slovan Bratislava juniori – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:5 (2:1)

Góly: 26. Šefčík, 41. Sabo – 10. Jasenovský, 47. Šimún, 57. Papaj, 71., 77. Gerec

Žlté karty: 66. Šefčík – 30. Kucharčík

Rozhodovali: Kmec – Špivak, Ličko

Návšteva: 110 divákov

Slovan juniori: Greif – Lády, Adilehou, Laczkó, Kurčík – Malý, Gonzalez (64. Miklós) – Kopičár (81. Sokol), Sabo, Šefčík (71. Tichý) – Kele

Liptovský Mikuláš: Macík – Šimún, Kucharčík, Papaj, Gerec (86. Vandraško), Mizerák, Laco (74. Hirka), Staš, Jasenovský, Lišivka, Pastva

ŠK Slovan predĺžil kontrakt s Kenanom Bajričom.
Traja hráči z aktuálneho kádra nebudú pokračovať v novej sezóne.