Úvod Správy V Turecku prehra s gruzínskym Dinamom Tbilisi

V Turecku prehra s gruzínskym Dinamom Tbilisi

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase počas sústredenia v Turecku nestačil na gruzínsky tím Dinamo Tbilisi (2:5).

ŠK Slovan Bratislava podľahol vo svojom piatom prípravnom stretnutí gruzínskemu Dinamu Tbilisi 2:5. Góly za Slovan strieľali Vittek a Simovič.

Stretnutie sa začalo zhurta, keď už v úvodných minútach po faule Sekuliča vyslali na Muchu hráči Dinama zo štandardnej situácie prudkú strelu. Gólman Slovana ale zasahovať nemusel, pretože minula priestor jeho svätyne. Následne prevzali iniciatívu belasí a vyplynula z toho šanca priameho kopu pre Milinkoviča v 12. min. Skúsený stredopoliar loptu pekne zatočil do šestnástky súpera a veľa nechýbalo, aby Slovan otvoril skóre. Rozhodcovia však videli útočný faul, a tak nezáležalo na to, že si lopta naozaj našla cestu do siete Dinama. O niekoľko minút neskôr pálil po krížnom pase z dobrej pozície Gonzáles, obrana súpera jeho pokus stihla zblokovať. Slovan stále búšil do súpera, no neujala sa ani Milinkovičova snaha z 19. min. Obrana Dinama skrátka bola pozorná. Ďalšie minúty hry priniesli najmä medzišestnástkový futbal, ktorý narušila 29. min a ručná brzda v podaní Jána Muchu. Ten musel vybehnúť proti osamotenému súperovi, fauloval ho a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu skúsene premenil Iashvilli strelou po zemi na otvárací gól stretnutia. Slovanisti sa okamžite pokúšali o odpoveď, ale obrana súpera si na to dala pozor. Priamočiare akcie Dinamo prerušilo umnými odkopmi. V závere prvého polčasu si Slovan svojou aktivitou vypýtal priamy kop z hranice šestnástky. Milinkovičova zatočená lopta však bola tečovaná mimo priestoru súperovej svätyne. Hneď následne sa neujal ani rohový kop zahrávaný Milinkovičom pred bránku súpera. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 43. min, keď Kvilltai prešprintoval po zlej rozohrávke našu defenzívu a Mucha na neho už bol prikrátky – 2:0.

Druhý polčas sa začal pre náš tím naozaj katastrofálne. Hneď po výkope loptu vybojovali hráči Dinama a hoci prvá strela ešte mierila vedľa, akcia zo 48. min už skončila gólom. Pas z rohu šestnástky sa dostal krížom cez naše bránkovisko k nepokrytému útočníkovi Tbilisi a gruzínsky celok sa dostal do vedenia o tri góly. V tomto prípade šlo o výrazné nepokrytie centrujúceho hráča, ktoré sa skončilo inkasovaním. V týchto chvíľach navyše súper výrazne prebral iniciatívu a opraty zápasu boli v jeho rukách Gruzínci mali viacero zaujímavých príležitostí a naša obrana mala výrazné problémy. Slovan mohol skóre korigovať v 63. min po rohovom kope. Ani jeden z našich hráčov sa ale napriek dobrej streleckej pozícii neodhodlal k finálnemu zakončeniu, a tak súper stihol loptu upratať do bezpečia. O päť minút neskôr dostal Vittek pas za obranu, pálil z prvej, no gólman Begashvilli sa vyznamenal. Súper na svoju šancu nečakal dlho a už v 70. min využil zaváhanie defenzívy Slovana. Nedostatočný dôraz na hranici outovej čiary znamenal stratu lopty, center do šestnástky po dlhom šprinte k našej bránke a nechytateľné hlavičkové zakončenie – 4:0. V 76. min sa šťastie konečne usmialo aj na náš tím. Po faule na Kubíka vo vnútri pokutového územia si loptu na biely bod postavil Vittek a bez rešpektu ju napálil do gruzínskej siete – 4:1. Netešili sme sa ale dlho, pretože okamžite nato prišla ďalšia hrubica v obrane, center do šestnástky a podobná situácia ako pri treťom góle, avšak tentoraz prišlo zakončenie nohou, namiesto hlavičky – 5:1. Posledné slovo v zápase mal ale Slovan, hoci to výsledku veľmi nepomohlo. V 80. min Simovič zachytil rozohrávku súpera, zamieril do útoku a prudkou strelou spoza šestnástky znížil na 5:2. V závere ešte domáci ohrozili Muchu ranou z malého vápna, ale na výsledku sa už nič nemenilo. Slovan podľahol Dinamu Tbilisi 5:2 a ani belasí tak nedokázali vlaňajšiemu víťazovi Gruzínskeho pohára uštedriť prvú prehru v zimnej príprave.

FC Dinamo Tbilisi – ŠK Slovan Bratislava 5:2 (2:0)

Góly: 30. Iashvili (z pokutového kopu), 42. Kvilitaia, 48. Tchanturishvili, 70. a 77. Gelashvili - 77. Vittek (z pokutového kopu), 80. Simovič

Zostavy:

Dinamo: Begashvilli – Guruli, Ferreira, Amisulashvilli, Tchelidze – Tsintsadze, Alvaro – Tchanturishvilli, Iashvili, Jighauri – Kvilltaia

Slovan: Mucha – Sekulič, Adilehou, Saláta (57. Kotula), Podaný (57. Priskin) – Savičevič – Milinkovič (57. Simovič), Scott (78. Kopičár), Gonzalez, Kubík – Vittek

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.