Úvod Správy S bulharským Razgradom bezgólová remíza

S bulharským Razgradom bezgólová remíza

Slovanisti sa aj v druhom súboji v Turecku pripísali bezgólovú remízu.

ŠK Slovan Bratislava remizoval aj v druhom prípravnom stretnutí na sústredení v Turecku, s bulharským Razgradom sme sa rozišli opäť bez gólov.

Úvodná desaťminútovka sa niesla v znamení viacerých faulov na oboch stranách. Ponúknuté príležitosti ale nevyústili do zaujímavejších šancí. V 11. min mal akciu rozbehnutú Aleksandrov, avšak zastavil ho ofsajdový verdikt rozhodcu. V devätnástej minúte zatiahol ručnú brzdu na hranici pokutového územia jeden z belasých, našťastie pre náš tím väčšie riziko, než napomenutie žltou kartou nevzišlo. Aj ďalšie minúty priniesli hru z jednej strany na druhú, avšak bez akéhokoľvek ohrozenia súperovej bránky. V 28. min letela do našej šestnástky centrovaná lopta z ľavej strany, ale defenzíva belasých hrala naozaj ukážkovo. Naozaj veľká príležitosť však nechala na seba čakať až do 33. min, keď Milinkovičov center zužitkoval Priskin na presné zakončenie, ale gólman Borjan si so situáciu poradil, hoci až na druhý pokus. Nasledujúce minúty sa opäť niesli v medzišestnástkovom duchu, ani jeden tím sa do zakončenia nepredral. V 41. min ohrozil súper Greifa strelou z väčšej vzdialenosti, mladý brankár Slovana zostal bez problémov pozorný.

Po zmene strán sa situácia nezmenila a obraz hry zostal zachovaný. Oba tímy bojovali najmä v strede ihriska, množstvo pokazených prihrávok dalo šancu na protiútoky, ale defenzívy hrali prím. V 56. min si Milinkovič vypýtal faul tesne pred šestnástkou súpera, následne zahral i štandardku, avšak tá letela príliš vysoko nad. V 64. min vyprodukoval i Razgrad nebezpečenstvo pred našou svätyňou. Aleksandrovov center preletel cez všetkých hráčov, dokonca preloboval i Greifa, no našťastie skončil na konštrukcii našej svätyne. V ďalšom priebehu bol súper o čosi aktívnejší, ale hoci boli slovanisti zatlačení do obrany, chýb sa nedopúšťali. Sedemdesiataštvrtá minúta priniesla streleckú snahu kapitána Ludoforetsa, Greif proti lopte zasahovať nemusel, pretože mierila iba tesne mimo. O niekoľko minút neskôr pálil z priameho kopu Angulo, ani táto rana ale nebola presná. Záverečná desaťminútovka priniesla ešte jeden nepresný pokus v podaní Aniecenta a následne rozhodca ukončil prípravné stretnutie, v ktorom sa tímy rozišli bez streleného gólu.

PFC Ludogorets Razgrad – ŠK Slovan Bratislava 0:0

Razgrad: Borjan – Vitinha, Terziev, Marem, Angulo, Anicet, Saša, Lukoki, M. Aleksandrov, D. Aleksandrov, Čunčukov

Slovan: Greif – Kotula, Saláta, Sekulič, Podaný – Milinkovič - Kubík, Simovič, de Kamps, Zreľák - Priskin

Striedania: González, Savičevič, Vittek, Oršula, Kopičár, Abdilehou, Šefčík, Láczko

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.