Úvod Správy Prvý zápas Slovana na sústredení sa skončil bezgólovou remízou

Prvý zápas Slovana na sústredení sa skončil bezgólovou remízou

ŠK Slovan Bratislava remizoval v súboji na tureckom sústredení s CS Universitatea Craiova bezgólovo 0:0.

Zápas sa niesol v pozvoľnom tempe a jeho začiatok veľa šancí neponúkol. Prvú zaujímavejšiu loptu zatočil do pokutového územia súpera v 10. min Milinkovič z priameho kopu, avšak brankár súpera s ňou nemal žiadne ťažkosti. Nasledovali dve dobré prihrávky na Vitteka, avšak akcie sa v oboch prípadoch skončili skôr, ako sa mohli začať, pretože nášho zakončovateľa obrana odzbrojila od lopty skôr, ako stihol pokračovať v útoku. Slovan sa snažil o založenie a prechod do útoku viacerými spôsobmi. Kombinačná hra ale dosť viazla, čo pocítil i Savičevič, ktorého prihrávky nenašli v rozmedzí dvoch minút ani raz svojho adresáta. V 30. min sa dral do zakončenia Oršula, sľubnú šancu ale prerušil ofsajdový verdikt. Aj nasledujúci priebeh priniesol najmä hru medzi šestnástkami a o väčšie vzrušenie bola núdza. V závere prvého dejstva skúsil vysunúť útok kolmicou Vittek, Oršula loptu ale nestihol, a tak šli mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

Po zmene strán mohli hráči CS udrieť gólovo, keď útočník súpera dostal pas za našu obranu, no zoči-voči Muchovi pálil mimo. Cracovia nepríjemne hrýzla i naďalej, obrana belasých si ale poradila so všetkými šancami súpera. V 57. min mohol šprintovať do útoku Kubík, akciu ale zastavila zlá rozohrávka Gašparoviča. Slovan sa ani v ďalšom priebehu nevedel poriadne dostať do tempa a súperovi zavariť. V 63. min prišla šanca na opačnej strane, keď z priameho kopu musel zasahovať Mucha. Bol ale pozorný a situáciu rutinérsky vyriešil. O deväť minút neskôr skúšal šťastie strelou z veľkej vzdialenosti Gašparovič, no tento pokus nemal k presnému ani len blízko. Kombinácie Slovana zastavovala najmä nepresnosť. Ňou sa skončila sľubná akcia Gonzáleza i následné vysunutie do útoku od Gašparoviča v 82. min.  V závere sa náš súper dostal ešte do dvoch pološancí, ale ani jednu nepremenil na výrazné ohrozenie Muchovej bránky, a tak sa mužstvá rozišli za bezgólového stavu 0:0.

ŠK Slovan Bratislava – CS Universitatea Craiova 0:0

Žlté karty: 63. Laczkó, 71. Kubík – 42. Bancu

Zostavy

Slovan v 1. polčase: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Scott, de Kamps - Milinkovič, Savičevič, Oršula - Vittek

Slovan v 2. polčase: Hrubeš - Kotula, Abdilehou, Laczkó, Zreľák (Podaný) - Simovič, Kopičár - Oršula (Gonzalez), Gašparovič, Kubík - Priskin

Craiova: Straton – Achim, Iliev, Acka, Izvoranu – Baluța, Zlatinski, Madson, Bancu – Nuno Rocha, Mazarache