Úvod Správy Priškinov gól na víťazstvo nestačil

Priškinov gól na víťazstvo nestačil

ŠK Slovan Bratislava podľahol v prípravnom stretnutí Seredi 1:2.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v prípravnom stretnutí súperovi zo Serede 1:2. Gól za belasých strelil v 35. min Tamás Priskin.

Hosťom zo Serede sa podarilo do zápasu vstúpiť rýchlym gólom už v tretej minúte. Zaváhanie našej defenzívy Sereď využila na prekvapujúce prebratie vedenia. Slovan sa snažil o okamžitú odpoveď, ale tá na seba nechala chvíľu čakať. Savičevičov pokus z 12. min letel z veľkej vzdialenosti príliš vysoko, neúspešný bol aj Kubík o pár minút v úniku neskôr. V 23. min slovanisti prekombinovali situáciu v strede ihriska, z čoho sa zrodil protiútok súpera, avšak Greif bol pozorný. O päť minút neskôr skúšal šťastie spoza šestnástky Milinkovič, ale jeho rana iba opečiatkovala konštrukciu súperovej bránky. Slovanu sa podarilo vyrovnať v 35. min ranou Priskina, keď prešprintoval hráčov súpera a ranou k ľavej tyči vyrovnal na 1:1. Sereď sa ale nevzdávala a už o štyri minúty neskôr bol Greif prikrátky na dorazenú strelu – 1:2.

Druhý polčas sa hral iba tridsaťpäť minút a hra vyzerala podobne ako v tom prvom. Slovanisti sa pokúšali vyrovnať, no hlavne sa snažili precvičiť si kombinačnú hru. Práve z tohto dôvodu sa súperovi darilo svoje vedenie držať. V 50. min zahrávali slovanisti rohový kop, ktorý nebezpečne poskakoval pred gólmanom Serede, napokon si ale lopta cestu do siete nenašla. Netrvalo dlho a z podobnej situácie mohol hlavou skórovať Saláta. Zakončenie mu ale nevyšlo ideálne a stav sa nemenil. V závere druhého dejstva mali dve príležitosti Oršula a Laczkó, avšak ani jedna strela nesmerovala tak presne, aby brankár súpera musel zakročiť.  Krásnu akciu predviedli v 65. min Oršula, Savičevič a Vittek, keď posledný menovaný zblízka prekopol svätyňu súpera. Hneď vzápätí Salátovu famóznu hlavičku z rohu pokryl ešte lepším zákrokom brankár súpera. Prvý prípravný zápas Slovana na domácej ploche sa tak skončil prehrou 1:2.

Prípravný zápas sa po dohode oboch mužstiev hral v skrátenom hracom čase 75 minút.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 1:2 (1:2)

Gól Slovana: 35. Priskin

Zostava Slovana v 1. polčase: Greif - Pliatsikas, Adilehou, Sekulič, Zreľák - Scott - Milinkovič, Savičevič, Kubík, Oršula - Priskin

Zostava Slovana v 2. polčase: Hrubeš - Sekulič, Adilehou, Saláta, Laczko - Simovič - Orušla, Šefčík, Savičevič, Zreľák - Vittek