Úvod Správy Dva góly zlomili odpor Skalice

Dva góly zlomili odpor Skalice

Góly Vitteka a Milinkoviča rozhodli o našom triumfe nad Skalicou.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na pôde MFK Skalica 2:0. O góly belasých sa postarali v prvom polčase Vittek a po zmene strán Milinkovič.

Od úvodu sa obe mužstvá snažili o strelenie rýchleho gólu. Držania lopty bolo jasne na strane hostí, no Skalica hrozila rýchlymi protiútokmi. V 12. min spálil veľkú šancu po peknom prenesení hry od Mészárosa Vittek, keď hlavičkoval zblízka k žrdi, kde bol dobre postavený Fišan. O niekoľko minút neskôr skúšal preniknúť cez obranu Mészáros, ale jeho snaha bola zastavená obranou domácich. Na gól ale Slovan nemusel čakať príliš dlho. V 22. min odviedol skvelú prácu Čikoš, ktorý dokázal na bránkovej čiare udržať loptu v hre, následne ju priťukol Vittekovi a ten na druhý pokus nezaváhal. Hoci sa brankár domácich lopty dotkol, iba ju vytlačil do svojej siete a belasí sa tak ujali vedenia – 0:1. Skalica hneď chcela odpovedať, ale s výpadmi Záhorákov si naša obrana umne poradila. V 29. min Milinkovič prihrával na hranici šestnástky nabiehajúcemu Vittekovi, ale  loptu pred ním upratali Skaličania do bezpečia. O štyri minúty neskôr mali domáci príležitosť priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti, no zahrávajúci Ulrich a v rozhodnom okamihu pošmykol a loptu takmer netrafil. Päť minút pred koncom prvého dejstva zatočil loptu z priameho kopu Milinkovič, no z hranice šestkástky mieril príliš vysoko.

Druhý polčas mal opatrný začiatok. Skaličania sa snažili o tvrdšiu ofenzívu, no stále vychádzali najmä zo zabezpečenej obrany. V 53. min predviedol pekný zákrok Gorosito, cez ktorého sa už-už dostával do úniku hráč súpera. Ulricha ale stihol skúsený bek Slovana zastaviť. Hneď na to sa veľmi odvážne prezentoval gólman Fišan, ktorý hlavou za šestnástkou zachraňoval rodiacu sa akciu pred dobiedzajúcim Mészárosom, ktorého dlhým pasom vyzval Savičevič. Následne mali viac z hry Záhoráci, ale šance si vypracovávať nedokázali. V 66. min sa predieral dopredu Vittek, no proti trojici obrancov bol osamotený napokon bezmocný, hoci to spočiatku vyzeralo nádejne.  O štyri minúty neskôr mohol rozhodnúť Gorosito po centri od Milinkoviča, mieril veľmi dobre, no Petrovský dokázal pred svojim brankárom v poslednej chvíli zakročiť. Slovan sa čoraz viac dostával do gólových šancí. V 78. min Čikoš prešiel cez obranný val súpera, prihral Vittekovi, ten našiel ešte lepšie postaveného Peltiera, ale zakončovateľ Slovana mieril nad. Druhý gólový úder Slovana napokon na seba nechal čakať až do 82. min, keď Milinkovič potrestal chybu súpera, potiahol si loptu cez šestnástku a Fišan už nemal nárok na zákrok – 2:0. V závere sa už nič zaujímavé neudialo, a tak Slovan zvíťazil nad trápiacou sa Skalicou 2:0.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 22. Vittek, 82. Milinkovič

Žlté karty: 72. Vaško

Domáci: Fišan – Vrablec, Majerník, Petrovský, Ciprys (83. Švrček) – Neoveský, Čermák, Hlinka (67. Gašparík), Vaško - Ulrich (57. Lietava), Šebesta

Hostia: Mucha – Čikoš, Gorosito, Sekulič, Kubík – Simovič, Savičevič (86. Štefánik) – Milinkovič (86. Oršula), Priskin, Mészáros (60. Peltier) – Vittek

Rozhodovali: Weiss – Hancko, Jenčura

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2.

To, po čom viacero z vás túžilo, sa čoskoro stane realitou.