Úvod Správy Veľké derby bez gólov

Veľké derby bez gólov

Početné šance, ale žiadne góly. Súboj Slovana s Trnavou sa skončil nerozhodne 0:0.

ŠK Slovan Bratislava odohral najtradičnejšie slovenské derby proti Spartaku Trnava bez gólov. Stalo sa tak aj napriek početným šanciam na oboch stranách.

Hneď na úvod mali slovanisti veľkú šancu, keď Priskin v úniku posunul loptu na voľného Kubíka, jeho ranu však v poslednom okamihu zblokovala obrana súpera. Netrvalo dlho a hostia odpovedali prudkou ranou Čonku z priameho kopu. Fantastický Mucha ju však vytlačil mimo priestoru svojej bránky. Ďalšie minúty sa niesli v mierne nervóznom duchu, keď boli za šesť minút žltou kartou napomínaní hneď dvaja hráči Slovana. V 21. min letela na Priskina pekná lopta, maďarský reprezentant ale nestihol zakončiť, pretože Jakubech bol rýchlejší. O osem minút neskôr pálil Milinkovič zo štandardnej situácie tesne nad, gólom sa neskončilo ani Priskinovo zakončenie v sklze po krásnej prihrávke za obranu. Jakubech stihol včas vybehnúť a nohami zastavil strelu mieriacu medzi jeho žrde. V 35. min zakončoval proti Muchovi Depetris, gólman Slovana bol pohotový. Ešte viac sa vyznamenal proti Mikovičovi o dve minúty neskôr. Ranu Spartaka zastavil umným sklzom, našťastie sa z dorážky nepresadil ani Halilovič. Tri minúty pred záverom prvého polčasu Mucha vykryl ešte podarenú ranu Mikoviča, a tak sa mužstvá rozišli do kabín za bezgólového stavu.

Druhý polčas ponúkol rovnaký pohľad na ihrisko ako ten prvý. Na prvú väčšiu šancu čakali diváci do 60. min, keď po parádnom prenesení hry Meszáros z päťky pálil tesne vedľa. Vzápätí sa na ihrisku strhla menšia potýčka a hlavný rozhodca hráčov opäť napomínal žltými kartami. V 67. min sa po Čonkovom pase uvoľňoval Depetris, no Saláta mu šikovne znepríjemnil život, a tak zakončovateľ súpera nemohol Muchu zaskočiť. Ten istý hráč zahodil veľkú šancu na skórovanie aj o tri minúty neskôr, belasá obrana opäť stihla včas zakročiť. Sparkat sa aj naďalej tlačil vpred. V 78. min si loptu potiahol po pravej strane Halilovič, no krížnou ranou mieril nepresne. Nasledoval rohový kop domácich, po tomto zakončení súpera však Mucha zakročiť nemusel. Zlom neprinieslo ani pekné Milinkovičovo sólo cez takmer celý trávnik, nakoľko ho v rozhodujúcom okamihu zastavila dvojica obrancov Trnavy. Ani záver sa neobišiel bez emotívnych reakcií na oboch stranách, a tak rozhodcovia udelili ešte dve žlté karty a nasledoval záver súboja, v ktorom diváci gól nevideli.

FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:0

Žlté karty: 51. Janečka, 65. Mikovič, 68. Baez, 90. Čonka – 11. Gonzalez, 17. Milinkovič, 65. Saláta, 73. Čikoš, 90. Mészáros

Domáci: Jakubech - Janečka, Tóth (46. Nikolič), Godál, Čonka - Baez, Greššák - Schranz, Halilovič (90. Majtán), Mikovič (66. Harba) - Depetris

Hostia: Mucha - Čikoš, Saláta, Sekulič, Zreľák (72. Gorosito) - Simovič, Gonzalez (40. Mészáros) - Milinkovič, Savičevič, Kubík (54. Oršula) – Priskin

Rozhodovali: Chmura – Balko, Chládek

Divákov:  15109

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 0:2.

To, po čom viacero z vás túžilo, sa čoskoro stane realitou.