Úvod Správy V príprave víťazstvo nad "zošívanými"

V príprave víťazstvo nad "zošívanými"

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom súboji nad Slaviou Praha 3:1.

V prípravnom súboji proti SK Slavia Praha zaznamenali slovanisti výhru 3:1. O góly sa postarali Sekulič, z penalty Vittek a v závere stretnutia Čikoš.

Súboj sa v prvých minútach odohrával najmä medzi šestnástkami a prvé ohrozenie bránky prišlo až v 11. min, keď na Greifa pálil Bazal. Mladý gólman Slovana bol pozorný a loptu vytlačil na rohový kop. O osem minút neskôr pohrozili aj belasí. Vittek vyzval na strelu Milinkoviča, s jeho prízemnou ranou si brankár Slavie poradil. V 23. min sa opäť vyznamenal Greif, ktorý zneškodnil veľmi nebezpečnú akciu súpera, no aj on bol prikrátky o dve minúty neskôr, keď Bazal vyslal do tutovky Pitáka a ten sa z čistej šance nemýlil – 1:0 pre Slaviu Praha. Vyrovnať mohol onedlho Vittek, avšak zoči-voči Řehákovi pálil tesne nad. Našťastie sa neujala ani strela Vukadinoviča zo 40. min, ktorú na poslednú chvíľu zastavil Čikoš. Prvý polčas sa napokon pre vhodený delobuch zo strany fanúšikov Slavie Praha skončil o pár minút skôr.

V 53. min predviedol pekné sólo Mészáros, no Vittekovi nevyšlo prebratie lopty. Líder našej ofenzívy skúšal strelecké šťastie aj o štyri minúty neskôr, no jeho ranu zastavil pripravený Řehák. Šesťdesiataštvrtá minúta priniesla peknú štandardku od Milinkoviča, avšak lopta letela iba tesne vedľa. Slovanisti sa ale vyrovnania dočkali, prišlo v 64. min z hlavy Sekuliča po rohovom kope Milinkoviča. Hneď nato natiahol Řeháka Gonzalez, ale tento raz bol brankár súpera pripravený. Desať minút pred koncom si Milinkovič vypýtal faul v šestnástke a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si postavil Vittek a rutinérsky zakončil tak, že Řehák nemal šancu na úspech. Minútu pred koncom riadnej hracej doby sa do dobrej streleckej pozície dostal Čikoš a z hranice pokutového územia sa nemýlil - 1:3.

SK Slavia Praha - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (1:0)

Góly: 25. Piták – 68. Sekulič, 80. Vittek (z pokutového kopu), 89. Čikoš

Žlté karty: 63. Latka – 56. Milinkovič

Slavia: Řehák – Švec (75. Gilian), Frydrych, Latka, Jablonský – Mikula (46. Veselý), Bílek, Piták, Zmrhal – Bazal (67. Pelyak), Vukadinovič (67. Fotr)

Slovan: Greif – Čikoš, Sekulič, Hudák, Podaný – Simovič, Kali – Milinkovič (90. Štefánik), Mészáros (57. Gonzalez), Kubík (88. Šefčík) – Vittek

Rozhodovali: Orel – Myška, Melichar