Úvod Správy Juniori zdolali Senec rozdielom triedy

Juniori zdolali Senec rozdielom triedy

Belasí rozhodli o svojom víťazstve v druhom polčase. Dvomi gólmi sa prezentoval Robert Matejka a raz sa presadil Filip Ďuriš.

Naši mladíci zaznamenali štvrtú výhru v sezóne v tom najsprávnejšom čase, svojho súpera zo Senca totiž preskočili v tabuľke a znovu sa dostali do pokojnejších vôd bližšie k jej stredu. Slovanisti zvládli „šesťbodový" zápas a svoju prevahu podčiarkli tromi peknými gólmi.

V zostave trénerskej dvojice Ján Kozák ml., Tibor Jančula nastali oproti zápasu v Žiline hneď štyri zmeny. Brankársky post si znovu zastal talentovaný Dominik Greif, v obrane nastúpili Filip Molnár a Nicolas Gorosito, ktorý vypomohol juniorke z A-mužstva. Ofenzívnu formáciu vystužil Martin Petreje. Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný a tímy sa dostávali do šancí len sporadicky. O niečo aktívnejší boli belasí, Lády v 4. min našiel vydareným oblúčikom Matejku, pred ním stihol včas zasiahnuť brankár Kostolanský. V úvodnej desaťminútovke skúšal ešte šťastie z priameho kopu Sabo, jeho strelu brankár hostí kryl. Senec prvý raz pohrozil tesne pred uplynutím prvej štvrťhodiny, Hlavatovič sa zhostil exekúcie priameho kopu z výbornej pozície, jeho pokus však k Greifovi nedoputoval. Brankár belasých musel prvý raz vážnejšie zasahovať v 25. min, keď si poradil so zrazenou strelou Tomoviča. Vyrovnaný futbal sa hral aj naďalej, obranné hradby prelomil v 32. min Petreje, ktorý chcel poslať Slovan do vedenia, jeho strela z voleja však letela tesne vedľa ľavej žrde. Hralo sa v rýchlom tempe, defenzívy však pracovali spoľahlivo, a preto sa bezgólový výsledok už do prestávky nezmenil.

Druhé dejstvo prinieslo o poznanie viac príležitostí a slušne zaplnené hľadisko sa malo na čo pozerať.  V 50. min najprv mohli ísť do vedenia hostia, keď sa Prágai šikovne predral cez obranu a jeho zakončenie zlikvidoval pozorný Greif. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo v 52. min, Greif totiž najprv vyrazil strelu Oravca, aby v protiútoku po ľavom krídle vyrazil dopredu Molnár, obhodil si vybiehajúceho Kostolanského a  Matejka loptu v súboji s obrancom posunul do siete – 1:0. Našich mladíkov vedúci gól povzbudil a v 58. min mohli zvýšiť, Lády v ďalšom protiútoku volil strelu, ktorá letela nad bránu. V „šesťbodovom“ zápase potrebovali hostia nutne bodovať, a preto pri ofenzívnom ťažení otvárali obranu, čo v 66. min takmer využil Sabo, ktorý pálil po Matejkovej prihrávke a nebezpečný pokus zablokoval pred Kostolanským jeden z obrancov. Belasí napokon strelili poisťujúci gól v 70. min, keď ešte Ďuriš po prihrávke Ládyho neuspel, hostia však potom zle rozohrali, lopta sa dostala na ľavú stranu opäť k Filipovi Ďurišovi, ktorý presne zakončil popri Kostolanskom. Slovanisti v závere stretnutia ovládli dianie na ihrisku a v 79. min mohli ešte zvýšiť, keď Ďuriš prešiel po pravej strane a prihral pred bránu Ládymu, ktorý mieril do žrde. V 83. min sa skóre ešte raz menilo, aktívny Ďuriš presne našiel vpredu Matejku, ktorý šikovne poslal loptu ponad Kostolanského a ten už bol bezmocný – 3:0. Naši mladíci už potom Senec do ničoho nepustili, dopriali brankárovi Greifovi radosť z čistého konta a zaslúžene získali tri body.

Pohľad na tabuľku je hneď krajší, juniori poskočili s 13 bodmi na deviatu priečku. Najbližší zápas odohrajú naši mladíci na trávniku FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, doma sa predstavia o dva týždne, v nedeľu 18. 10. od 10:30 h privítajú na štadióne v Prievoze Dunajskú Lužnú.

Po zápase bol s jednoznačným víťazstvom spokojný aj tréner Ján Kozák ml., ktorému padol poriadny kameň zo srdca, veď mužstva sa odpútalo z predposlednej priečky tabuľky. „Musíme byť spokojní, tri body sú veľmi dôležité. Prvý polčas ešte nebol úplne podľa našich predstáv, z oboch strán to bolo pretaktizované, viazla rozohrávka. Chlapci išli napriek tomu stále naplno, v prvom dejstve si však nevytvorili vážnejšiu gólovú šancu. V druhom polčase nám pomohol prvý gól, hráči po ňom okamžite ožili. Previedli sme potom ďalšie pekné akcie a zaslúžene s prehľadom zvíťazili,“ zhodnotil stretnutie tréner belasých. Prvé dejstvo skutočne nenaznačovalo, že napokon v zápase pôjde o jednoznačnú záležitosť našich mladíkov. „V úvode sme chceli na súpera vybehnúť, bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Chlapcom sa snažíme zdôrazňovať, že futbal je jednoduchý, a práve to bol problém našej hry. V prvom polčase sme často strácali loptu a hrali príliš zložito. Na tomto ešte musíme popracovať, treba sa vyvarovať ľahkých strát lôpt a hrať priamočiarejšie v útoku,“ zakončil syn reprezentačného trénera.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Senec 3:0 (0:0)

Góly: 52., 83. Matejka, 70. Ďuriš

Žltá karta: 59. Majerčák

Rozhodovali: Vlčej – Žákech, Sluk

Návšteva: 319 divákov

Slovan juniori: Greif – Majerčák (67. Hubert), Laczkó, Gorosito, Molnár – Malý, Šefčík (75. Andrejko) – Lády, Sabo, Petreje (61. Ďuriš) – Matejka

Senec: Kostolanský – Oravec, Tomovič, Ngeyitala Lola, Pastrnek, Hlavatovič, Bališ, Huszár (82. Kiss), Benko, Winkler, Prágai (71. Pyclík)

Pre deti vyčleníme samostatné sektory a bezplatné vstupenky.