Úvod Správy Zlatomoravčania recept na Muchu nenašli

Zlatomoravčania recept na Muchu nenašli

ŠK Slovan Bratislava si v domácom súboji dvanásteho kola poradil s ViOn-om Zlaté Moravce 2:0.

ŠK Slovan Bratislava si v domácom súboji dvanásteho kola poradil s ViOn-om Zlaté Moravce 2:0. O góly belasých sa postarali Vittek a Milinkovič.

Začalo sa síce pozvoľne, ale Slovanu konečne vyšiel úvod do stretnutia presne tak, ako si to želal. Už v 12. min usmernil Milinkovičov roh hlavou nechytateľne k žrdi Vittek a otvoril skóre – 1:0. Hosťom to však nebránilo v tom, aby sa stále držali osvedčenej taktiky a vychádzali zo zabezpečenej obrany. Aj ďalšie minúty tak priniesli rovnaký priebeh, keď sa Slovan snažil kombinačne predčiť súpera v strede ihriska. V 23. min vyriešil nepríjemný center pred Muchu dobre postavený Hudák, a tak sa Tawamba k zakončeniu nedostal. Veľká šanca domácich prišla v 29. min, keď sa individuálne presadil Vittek, zasekol si obrancu a následne nebezpečne pálil tesne vedľa bránky ViOn-u. Veľa futbalového diania však ďalšie minúty nepriniesli. Až na múrom zblokovanú strelu Milinkoviča a snahu o založenie dvoch akcií tým istým hráčom sa diváci veľmi na čo pozerať nemali. Inak to ale bolo v záverečnej päťminútovke. V 40. min totiž Pintér preniesol hru na voľného Tawambu, ktorý parádne pálil na Muchu, ktorý už bol proti prudkej rane bezmocný. Našťastie mierila iba tesne nad. V závere však opäť udrel Slovan a tentoraz gólovo. Prenesenie hry využil Milinkovič, potiahol si loptu do šestnástky a pekným technickým obstrelom nedal súperovmu gólmanovi šancu na úspech.

Po zmene strán vzniklo v našom tábore veľké nedorozumenie, keď na Muchu smerovala vysoká „malá domov“. Gólman belasých musel loptu odohrať hlavou, no pred dobiehajúcim Tawambom to v ťažkej pozícii stihol. V 54. min mal šancu na zvýšenie skóre Kubík, ktorý vyslal spoza šestnástky prudkú ranu, mieril ale iba tesne vedľa hosťujúcej bránky. Nasledovali ďalšie hluchšie momenty hry s viacerými prerušeniami v podobe striedaní a faulov. V 69. min sa Ranilovič vytiahol pred nebezpečným centrom, ktorý do jeho územia letel pre Vitteka, brankár hostí stihol loptu vyboxovať do bezpečia. Slovanisti vymysleli peknú akciu aj o tri minúty neskôr, keď Kubík naservíroval uhladenú loptu pre Milinkoviča, ten akciu potiahol a následne pálil o chlp nepresne. Pohrozili však aj hostia a to v 78. min po laxnom uprataní lopty od Salátu. K strele z výbornej pozície sa dostal po kľučke Orávik, našťastie mieril privysoko. Ďalšiu príležitosť na zníženie premeškal osem minút pred záverom riadneho hracieho času Pintér, ku ktorému prepadol center, urobil zasakávačku, ale Muchov post prestrelil. V závere sa už nič dramatické neudialo, a tak si Slovan pripísal ďalšie víťazstvo v rade, tentoraz 2:0.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (2:0)

Góly: 12. Vittek, 45. Milinkovič

Žlté karty: 80. Školník

Zostavy:

Domáci: Mucha – Sekulič, Saláta, Hudák, Podaný – Štefánik (59. Čikoš) - Milinkovič, González, Kubík (78. Oršula) – Zreľák (71. Priskin), Vittek

Hostia: Ranilovič – Pintér, De Souza, Tipurič, Majkič – Burič (62. Školnik) – Orávik, Krznarič (83. Mance), Glavaš, Perišič – Kana

Rozhodovali: Chmura – Hancko, Ádám