Úvod Správy Prvý polčas presne podľa predstáv

Prvý polčas presne podľa predstáv

Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica.

Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica (4:1):

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Dosiahli sme dôležité víťazstvo. Som rád, že sa pomaly prejavuje naša spoločná práca na tréningoch. Do zápasu sme vstúpili podľa našich predstáv. Od úvodu sme chceli ukázať, že my budeme mužstvom, ktoré bude na trávniku dominovať a hráči tento zámer veľmi dobre plnili. Hrali s nasadením a aktívne. Do prestávky sme dali tri góly, mali sme veľa ďalších šancí a súpera sme držali ďaleko od našej brány. S druhým polčasom už spokojný byť nemôžem. Neudržali sme tempo a potvrdilo sa, že ešte máme na čom pracovať. Má to však aj objektívne príčiny. Nie všetci hráči sú stopercentne fit, napríklad Vittek s Gonzalezom. Ich náhradníci ma dnes potešili. Podali oduševnený výkon a dokázali, že každý člen tohto tímu je dôležitý. Celkovo máme za sebou veľmi dobrý týždeň. Vyhrali sme dva zápasy a máme dvanásť dní na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na najbližší duel so Žilinou.“

Aleš Křeček (tréner Skalice): „Uvedomovali sme si silu Slovana, ktorý má inú kvalitu kádra ako my. Napriek tomu sme ho chceli potrápiť. Preto ma mrzí, že sme mu cestu za víťazstvom predovšetkým v prvom polčase uľahčili. Niektorí hráči neplnili to, čo sme si pred zápasom povedali. Preto sa súper rýchlo dostal do vedenia a potom nás už svojou kvalitou prehrával, zápas kontroloval a úplne zaslúžene vyhral.“