Úvod Správy Nováčikovi sme strelili štyri góly

Nováčikovi sme strelili štyri góly

ŠK Slovan Bratislava si bez väčších problémov pripísal vysokú výhru nad MFK Skalica 4:1.

ŠK Slovan Bratislava si bez väčších problémov pripísal vysokú výhru nad MFK Skalica 4:1. Rozhodnuté bolo už prakticky po polčase, keď tri góly domácich strelil Milinkovič, Zreľák a Vittek. Po zmene strán zvýšil náskok Oršula.

Slovanu sa opäť podaril rýchly a úderný vstup do zápasu. V ôsmej minúte si Priskin kliesnil cestu do útoku, keď ho nedovoleným spôsobom atakoval Ciprys a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten so sebevlastným rutinérstvom premenil Marko Milinkovič a poslal Slovan do vedenia. Skalica sa ale nemienila vzdať a o štyri minúty neskôr chcel Gašparík potrestať Muchovo vysoké vybehnutie. Lopta ale iba tesne minula našu bránku. Hneď z protiútoku pálil Zreľák po Vittekovom priťuknutí, brankár Skalice ale aj za pomoci obrany túto situáciu ustál. V 25. min mal Milinkovič na výber viacero možností. Prenikol cez obranu a mohol prihrať dobre postavenému Zreľákovi, čo čakala celá obrana súpera. Zvolil ale riskantné sólo, ktoré napokon skončilo na tyči súperovej bránky. Už o dve minúty neskôr ale ukázal krásne futbalové videnie Gonzáles, keď poslal loptu Zreľákovi úplne za obranu a kanonier Slovana nemal ani najmenší problém trafiť úplne odkrytú svätyňu Skalice. Netrvalo dlho a belasí ešte navýšili svoje vedenie. Podaný ukázal, že v nohách rýchlosť naozaj má, odcentroval loptu z rohu na Vitteka, ktorý ju hlavou namieril do brvna. Odtiaľ sa odrazila tak, že ju jeden z obrancov síce odkopol, ale podľa arbitra už celým objemom prekročila bránkovú čiaru – 3:0. V závere ešte Gonzáles ponúkol Milinkovičovi samostatný únik, no brankár súpera bol pri lopte napokon o čosi skôr.

Po zmene strán Skaličania pristúpili k dvom obmenám v zostave, no Slovan bol aj naďalej aktívnejší. Už v 48. min pálil z hranice šestnástky Milinkovič, no Fišan sa opäť vytiahol. Kapitán Slovana však už o chvíľku pochybil a to mohol potrestať Štebesta, našťastie, proti bol vynikajúci Mucha. V 54. min predviedli krásnu výmenu Gonzáles s Čikošom, ktorý následne hľadal Priskina. Zakončenie maďarského reprezentanta ale nebolo účinné, odzbrojil ho Majerník. O dvanásť minút neskôr Milinkovič ukázal, v čom je jeho sila. Z rohu zatočil loptu úžasne na hlavu Podaného, ten vyskočil najvyššie a aj mieril presne, no Fišanov zákrok bol ešte o kúsok lepší. Slovan však svoj gólový prídel ešte nevyčerpal. V 72. min Kubík nečakane zrýchlil, vyslal kolmicu na Oršulu a ten hoci tiesnený obrancom i brankárom, preštrikoval sa ku krásnemu zakončeniu – 4:0. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času sa ale dočkali aj Skaličania a pokazili Muchovi čisté konto. Veľké zaváhanie v defenzíve prekukol Šebesta a ľahučkým padáčikom prekonal Muchu – 4:1. Odvetou bola takmer okamžite prudká rana Zreľáka, no Fišan bol pohotový. Viac sa už nestalo, a tak si Slovan v súboji proti nováčikovi a zároveň tabuľkovému susedovi pripísal cenné tri body.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Skalica 4:1 (3:0)

Góly: 10. Milinkovič (z pokutového kopu), 27. Zreľák, 32. Vittek, 72. Oršula - 83. Šebesta

Zostavy:

Domáci: Mucha - Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný - Zreľák, Gonzalez (75. Štefánik), Sekulič, Milinkovič - Priskin (68. Oršula), Vittek (60. Kubík)

Hostia: Fišan - Vrablec (62. Svrček), Majerník, Konečný, Fialka (46. Mazan) - Hlinka, Čermák (46. Šebesta) - Kurák, Gašparík, Ciprys - Lietava

Rozhodovali: Kráľovič – Hrčka, Bobko