Úvod Správy Víťazstvo teší, ale je pred nami veľa práce

Víťazstvo teší, ale je pred nami veľa práce

Názory trénerov po zápase 6. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava.

Názory trénerov po zápase 6. kola Fortuna ligy 2015/16 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (2:0):

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Prišli sme k mužstvu pred pár dňami a uprostred rozbehnutej sezóny. Príprava na derby preto nebola jednoduchá. Snažili sme sa však pre úspech spraviť maximum. Na hráčoch sme videli v tréningoch veľkú chuť a odhodlanie. Bol som presvedčený, že to prenesú aj do zápasu, čo sa im podarilo. Súpera sme dôkladne rozanalyzovali a teší ma, že hráči naše taktické pokyny dokázali na trávniku úspešne realizovať. Z víťazstva mám radosť. Slovan má kvalitné mužstvo, ale ešte stále máme veľké rezervy v porovnaní s tým, ako by sme chceli hrať. Čaká nás veľa práce. Musíme sa dobre pripraviť na sobotňajšie stretnutie so Skalicou. Potom nasleduje 12-dňová reprezentačná prestávka, ktorá nám padne vhod.
Róbert Vittek má menšie zdravotné problémy pre ktoré dnes nenastúpil. Je to výborný futbalista a verím, že do soboty bude v poriadku.“

Juraj Jarábek (tréner Spartaka): „Gratulujem domácemu trénerovi k víťaznému vstupu do Fortuna ligy. Bolo to bojovné stretnutie s dobrým nábojom i tempom. Žiaľ, veľmi skoro sme inkasovali. V druhom polčase sme mali slušnú fázu. Bola tam veľká šanca Majtána a nejaké závary, ktoré vyriešil Mucha. Keď nestrelíme gól, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Z brejku sme dostali gól na 2:0, ktorým Slovan prakticky rozhodol.“