Úvod Správy Remíza v početnej nevýhode

Remíza v početnej nevýhode

ŠK Slovan Bratislava remizoval v šlágri kola s DAC Dunajská Streda 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v šlágri kola s DAC Dunajská Streda 1:1. Slovanisti hrali od 77. min v početnej nevýhode, jediný gól strelil v 16. min Priskin.

Zápas sa vyvíjal zo začiatku v náš prospech, keď po pološanciach domácich dokázal udrieť Priskin. V 15. min totiž zužitkoval šikovnú prácu Štefánika a po presnom pase z pravej strany napálil loptu do siete domácich – 0:1 pre Slovan. Netrvalo dlho a po ľavej strane ihriska sa opäť presadil Štefánik, snaha o prelobovanie súperovho gólmana ale nevyšla.  Z hry sa však nevytratili ani domáci. Dobrú streleckú pozíciu využil na štipľavú ranu Polievka, no mierila presne na Krnáča, a ten nemal problém loptu šikovne pokryť. V 31. min sa do útoku mohol dostal Szarka, Pačindov úmysel ale neprečítal dostatočne pohotovo. Omnoho väčšia šanca prišla o štyri minúty, keď Zreľák v pokutovom území mieril priamo na Tujvela, ale jeho snahu zmaril Kwin, podľa rozhodcov dovolene. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj tentoraz. V 36. min Kwin vyskočil po rohovom kope najvyššie a usmernil loptu do siete cez Gorosita – 1:1. V závere prvého polčasu ešte vyslali domáci smerom na Krnáča dve strely, ani jednu ale krotiť nemusel, a tak sa šlo do kabín za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nemenil. V 52. min hľadal svojich spoluhráčov Pačinda, no pred nimi stihol vo vzduchu zakročiť Krnáč. Podobne skončila aj Brašeňova snaha o štyri minúty neskôr. Nasledovali mierne nezaujímavé okamihy hry a po nich mnoho nedisciplinovanosti na oboch stranách. Maratón žltých kariet odštartoval v 57. min Michalík, faulov ale pribúdalo aj naďalej a zaujímavých šancí bolo naopak ako šafranu. V priebehu 70. až 72. min rozhodca potrestal hneď troch previnilcov žltými kartami. Postupne ich videli Kwin, Sekulič a Straka. Divákov z letargie prebrala až 75. min, keď Sekulič individuálne prešiel cez obranu domácich a jeho center zastavil Tujvel. Práve srbský defenzívny hráč sa o dve minúty pošmykol, zasiahol v páde súpera a videl po druhej žltej karte červenú. Domáci ale na aktivite nepridali, my sme sa už v oslabení museli snažiť o umnú hru. V samom závere mal gól na kopačke Jurčo, v rozhodujúcom okamihu sa ale, našťastie, pošmykol a jeho pokus o prenesenie hry na Sarra už bol mimo hru. Nadstavený čas priniesol ešte Milinkovičov  center do ohňa, po ktorom ale zalapal Tujvel, a to bol definitívny záver tohto remízového stretnutia.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 36. Kwin - 15. Priskin

Žlté karty: 57. Michalík, 70. Kwin, 72. Straka, 80. Brašeň , 90.+ Štepanovský  – 37. Kotula, 71. Sekulić

Červená karta: 77. Sekulič

Domáci: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr (90. Krišto), Straka (78. Simon Pambou), Horváth, Pačinda - Szarka, Polievka (60. Jurčo)

Hostia: Krnáč - Kotula, Saláta, Gorosito, Podaný - Mészáros (65. Oršula), Sekulič, Štefánik (70. Gonzalez), Milinkovič - Zreľák, Priskin (85. Peltier)

Rozhodovali: Horváth - D. Hrčka, Mikulaj