Úvod Správy Body pre Myjavu, rozhodol jeden gól

Body pre Myjavu, rozhodol jeden gól

Myjave sme gól nestrelili, a tak Slovan podľahol v prvom domácom ligovom stretnutí 0:1.

ŠK Slovan Bratislava nedokázal Myjave na Pasienkoch streliť gól, a tak sa „kopaničiari“ tešia z triumfu po víťaznej rane Sládeka. Prvý domáci fortunaligový zápas nám teda nevyšiel.

Hneď v úvode premárnili slovanisti dve šance na skórovanie. Najprv Milinkovičova štandardka takmer prekvapila Solničku, následne neuspel ani unikajúci Mészáros, ktorého zákrokom na hranici faulu zastavil Banovič. Dopredu sa ale drali aj hostia. V 13. min zaskočil našu obranu zabudnutý Sládek a ranou k tyči sa priblížil k presnému zákroku, avšak Muchov reflex bol neuveriteľný. O desať minút neskôr sa do ďalšieho  zakončenia dostal Mészáros, keď z veľkej vzdialenosti natiahol Solničku, ale bránku súpera napokon iba tesne minul. Hneď vzápätí sa musel pochlapiť aj Mucha, keď z bezprostrednej vzdialenosti po kombinácii pálil Sládek. Dorážku Pekára už náš gólman riešiť nemusel. Aktívna hra na oboch stranách pokračovala a Myjavčania mali atraktívnu šancu aj v 29. min. Opäť v nej bol Sládek, ktorého hlavičkové zakončenie z netradičnej polohy skončilo iba tesne nad. To už ale neplatilo o sedem minút neskôr, kedy Pekárovu ranu zlikvidoval Mucha, no Hudákov odkop nebol dostatočne razantný. K slovu sa tak dostal Sládek a pretlačil loptu do siete, aby poslal svoj tím do vedenia – 0:1. V závere prvého polčasu Myjavčania ešte dvakrát nebezpečne pohrozili. Najprv Pekár obstrelil Muchu a zasahovať musel v poslednej chvíli Gorosito, následne pálil Daniel, ale fantastický Mucha bol opäť na svojom mieste.

Po zmene strán sa dostal do hry Oršula a hneď bol vo veľkej šanci. Kubíkovu prihrávku mohol zužitkovať, pretože v dobrej pozícii šiel proti osamotenému Solničkovi, ale brankár hostí jeho pokus zneškodnil nohou. V 52. min hľadal Milinkovič Mészárosa, ten sa aj dostal do zakončenia, ktoré však mierilo iba tesne vedľa. Slovan následne pristúpil k dvom zmenám na trávniku a tie priniesli ešte väčšiu aktivitu. V 65. min zakončoval hlavou po rohu Gorosito, aj jeho pokus bol iba tesne nepresný. O štyri minúty neskôr takmer potrestal našu otvorenú hru Pekár, ktorý sa po odvrátenom rohu hrnul so Sládekom do protiútoku. V prečíslení volil Pekár prihrávku na lepšie postaveného spoluhráča a ten pálil na Muchu. V takmer nemožnej pozícii Mucha dokázal z protipohybu loptu zastaviť nohou a odvrátiť tak takmer istý gól. V 75. min poslal loptu Mészáros na Vitteka, náš kanonier sa neulakomil a k strele vyzval Milinkoviča. Rana kapitána skončila vytlačená Solničkom v rohu ihriska. V závere stretnutia Slovan pripravila o možnosť tlaku druhá žltá karta pre Kubíka, ktorý sa tak musel porúčať z ihriska. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času pálil k pravej tyči Pekár, Mucha bol ale opäť o niečo rýchlejší ako lopta a dokázal zakročiť. V samom závere uchmatol Mészáros loptu súperovi a skúsil nájsť nabiehajúcich spoluhráčov, jeho úmysel Solnička vystihol a loptu ukryl vo svojom náručí, čím definitívne spečatil osud súboja.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Gól: 36. Sládek

Žlté karty:  27. a 82. Kubík, 77. Milinkovič

Červená karta: 82. Kubík

Zostavy:

Domáci: Mucha – Kotula, Gorosito, Hudák, Podaný – Lásik (56. Gonzalez), Štefánik (46. Oršula) - Milinkovič, Mészáros, Milinkovič, Kubík - Priskin (61. Vittek)

Hostia: Solnička – Banovič, Beňo, Marček, Chovanec (33. Jánošík) – Pekár, Bilovský, Kóňa, Kolár – Daniel, Sládek

Rozhodovali: Vnuk – Brendza, Kováč