Úvod Správy Exhibícia v prvom polčase a nový historický zápis

Exhibícia v prvom polčase a nový historický zápis

Slovanisti spravili z budúcotýždňovej odvety 1. predkola Európskej ligy formalitu, na ihrisku gibraltárskeho klubu Europa FC zvíťazili hladko 6:0.

Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do novej sezóny ideálne. V úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy vyhrali v Gibraltáre nad tímom Europa FC 6:0, keď základ víťazstva položili piatimi gólmi už do prestávky. Hetrikom načal súpera Karol Mészáros, ďalšie dva zásahy pridali stredopoliari Slobodan Simovič a Samuel Štefánik. V samom závere skóroval aj Tamás Priskin. Belasým sa podarilo prepísať historické štatistiky, keďže dosiaľ najvyšším víťazstvom na trávniku súpera v rámci európskych súťaží bol triumf 4:0 na pôde waleského mužstva Cwmbran Town v Pohári UEFA 2001/02.

Domáci tím skúšal hneď v úvode využiť špecifiká svojho ihriska a zaskočiť favorizovaného súpera. Z niekoľkých nakopnutých lôpt vyťažili nepresnú strelu Sokola. Belasí so svojou prvou príležitosťou naložili oveľa lepšie. Center z ľavej strany predĺžil Zreľák na zadnú žrď a nepokrytý Mészáros hlavou skóroval. V 7. min musel prvýkrát zasahovať Krnáč, ktorý včasným vybehnutím uchmatol šancu Dechraquimu. Na druhej strane práve vo chvíli, keď sa štadiónom rozliehal hukot pristávajúceho lietadla, nezvládol gibraltársky tím situáciu vo vlastnej šestnástke a zahral malú domov. Slovanisti nepriamy kop z hranice päťky nevyužili, Mészáros zakončil iba do múru. V 24. min centroval z priameho kopu Milinkovič a nabiehajúcemu Dobrotkovi chýbal zhruba meter, aby loptu tečoval do siete. Podarilo sa to o dve minúty neskôr opäť Mészárosovi. Po chybnej rozohrávke Europy si zasekol loptu v rohu pokutového územia a krížnou strelou zvýšil na 2:0 pre Slovan. V 31. min Milinkovič vysunul Sekuliča, ten našiel nabiehajúceho Mészárosa, ktorý krásne pätičkou zavŕšil svoj hetrik. Už o dve minúty tlieskali fanúšikovia oboch tímov ďalšiemu peknému gólu slovenského klubu. Štefánik nabil Simovičovi, ktorý spoza šestnástky napálil loptu do horného rohu Cafferovej brány. To ešte nebolo zo strany našich hráčov do prestávky všetko. V 41. min Simovič poslal dlhý pas na Sekuliča, ktorý si obhodil obrancu Chacona, spätnou prihrávkou našiel Štefánika a ten pohodlne umiestnil loptu k žrdi – 0:5.

Úvod druhého polčasu priniesol tri nebezpečné situácie pred domácou bránou, Milinkovič, Mészáros ani Zreľák však skóre nezvýšili. Na druhej strane mal najlepší strelec Europy Toncheff vychýlenú mušku, a ani on tak nevymazal nulu v štatistike domácich striel na bránu. V 60. min po centri Milinkoviča z rohu hlavičkoval Priskin do brvna. Krnáč sa predsa len dočkal zákroku v 69. min, keď z veľkej diaľky namieril do stredu brány Dechraqui. Aj keď belasí sa už netlačili dopredu tak ako v prvom dejstve, naďalej si vytvárali šance. Po Milinkovičovom rohovom kope zachraňovali domáci na bránkovej čiare s vypätím všetkých síl a napokon sa úspešne ubránili. Po dobrej Oršulovej prihrávke pokazil Peltierovi radosť brankár Caffer. Asi najkrajšiu akciu zeleno-čiernych predviedol Fernandez, ktorý sa prekľučkoval v šestnástke do dobrej pozície, lenže s koncovkou si poradil podstatne horšie ako s dvoma brániacimi hráčmi. Diváci sa predsa len dočkali gólu aj v druhom polčase. Priskin využil voľný priestor, spracoval si loptu a uzavrel stav na 0:6.

Europa FC – ŠK Slovan Bratislava 0:6 (0:5)

Góly: 5., 26. a 31. Mészáros, 33. Simovič, 41. Štefánik, 90. Priskin

ŽK: 23. Merino, 84. Chacon

Rozhodovali: Nilsen - Isaksen, Hansen (Nór.)

Europa: Caffer – Jukič (45. Mouelhi), Plažanič, Merino, Chacon – Sokol (72. Ortega), Lopez, Akrapovič, Dechraqui – Toncheff – Ledesma (51. Fernandez)

Slovan: Krnáč – Sekulič, Dobrotka, Saláta, Podaný – Mészáros (64. Kubík), Simovič, Štefánik (70. Oršula), Milinkovič – Zreľák (64. Peltier), Priskin