Úvod Správy Po striebre a zlate opäť striebro

Po striebre a zlate opäť striebro

Starší žiaci Slovana obsadili na finálovom turnaji o titul majstra Slovenska druhé miesto.

Starší žiači Slovana Bratislava po víťazstve v I. lige Západ postúpili na finálový turnaj o titul majstra SR a v Púchove obhajovali minuloročný triumf svojich predchodcov. Až do záverečného stretnutia belasí živili nádej na zlato, ale napokon, rovnako ako pred dvoma rokmi, sa museli uspokojiť so striebornými medailami.

Zverenci Vladimíra Gálu vstúpili do turnaja remízou 2:2 s Michalovcami, keď neudržali sľubný dvojgólový náskok. Aj v druhom dueli proti Senici dokázal súper dvakrát odpovedať na góly slovanistov, ktorí však v záverečných minútach ešte dvakrát udreli a predsa len vybojovali dôležité tri body.

V rozhodujúcom súboji potrebovali naši 15-roční futbalisti zdolať Žilinu, ktorej na prvenstvo stačila aj remíza. Tak ako v predchádzajúcich zápasoch mal Slovan výborný úvod a prevahu vyjadril vedúcim gólom. Žilinčania však v poslednej minúte prvého polčasu z penalty vyrovnali. Po prestávke sa belasí snažili prelomiť defenzívu súpera, ale neskórovali ani z dvoch stopercentných šancí. Pri záverečnom vabanku naopak dvakrát inkasovali a v poslednej minúte už iba znížili na 2:3.

„Škoda zbytočnej straty bodov v úvodnom zápase proti Michalovciam, v ktorom sme navyše prišli o vylúčeného najlepšieho strelca ligy Čerňanského. Našťastie ho proti Senici dokázal plnohodnotne nahradiť Giesser, autor hetriku. Rozhodujúci duel so Žilinou sa mohol skončiť víťazstvom oboch tímov. Napokon vyhralo družstvo, ktoré malo v rozhodujúcich momentoch viac šťastia. Vytúžený titul sa nám nepodarilo získať a po skončení turnaja sa mnohým chlapcom v očiach objavili slzičky, no aj strieborné medaily sú pre nich veľkým úspechom a odmenou za celoročnú tvrdú prácu. Výkonmi potvrdili, že na Slovensku patria k absolútnej špičke. Majú skvelé predpoklady zlepšovať sa a je len na nich, ako so svojím nesporným talentom v budúcnosti naložia,“ povedal tréner ŠK Slovan U15 Vladimír Gála.

Výsledky ŠK Slovan na turnaji o titul majstra SR:
ŠK Slovan – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (2:1) – Haramia, Čerňanský
ŠK Slovan – FK Senica 4:2 (2:2) – Giesser 3, Potoma
ŠK Slovan – MŠK Žilina 2:3 (1:1) – Potoma, Haramia

Konečné poradie: 1. Žilina 7 bodov (skóre 6:2), 2. Slovan 4 (8:7), 3. Michalovce 2 (3:6), 4. Senica 2 (3:5) – o poradí na 3. a 4. mieste rozhodol penaltový rozstrel