Úvod Správy Strata vedenia a finálová prehra

Strata vedenia a finálová prehra

ŠK Slovan Bratislava vo finále Ministerského pohára podľahol českému Jabloncu 2:3.

ŠK Slovan Bratislava vo finále Ministerského pohára podľahol českému Jabloncu 2:3. Slovan sa pritom dostal do dvojgólového vedenia zásluhou Priskina a Zreľáka, no súper ho dokázal v závere zmazať a otočiť.

Finále Ministerského pohára sa začalo aktívne z oboch strán. Slovan si už v úvodných minútach vypracoval solídne šance, ale prvé zaujímavejšie zakončenie prišlo až v 16. min. Vtedy Milinkovič pekným centrom našiel Simoviča, ale obrana súpera ho odzbrojila od lopty. Následne zasiahol sklzom Zreľák, avšak stál v ofsajde, a tak jeho zásah nebol uznaný. To už neplatilo o šesť minút neskôr, keď Priskin zužitkoval prízemný center a rozvlnil súperovu sieť po prvý raz. Na druhej strane mohol udrieť aj súper, avšak Kubista v rozhodujúcom okamihu nedokázal spracovať loptu. V 27. min Kubík napriahol na prudkú ranu, ešte efektnejší bol Hrubého zákrok. O tri minúty neskôr sa blysol aj Krnáč po hlavičkovom zakončení Rossiho. Ten istý hráč to skúšal aj v závere prvého polčasu, tentoraz už strelou, namieril ale iba tesne nad. Do šatní sa tak šlo za jednogólového vedenia Slovana.

Druhý polčas sa začal pre nás na výbornú, pretože Zreľák zužitkoval peknú kombináciu so spoluhráčmi a dobre umiestnenou strelou zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Jablonec zbrane nesklonil a už o štyri minúty znižoval Wágner sklzom k tyči Krnáčovej bránky. Náš gólman sa musel mať na pozore aj naďalej, pretože prudký priamy kop Pospíšila a následne hlavičkové zakončenie mu narobili riadne problémy. V 55. min zahodil veľkú príležitosť Peltier, ktorý si najprv spravil priestor medzi obrancami súpera a následne rozozvučal konštrukciu bránky Jablonca. V týchto momentoch sa hra prelievala zo strany na stranu a šance boli na oboch stranách. Za Jablonec zahodili dobré strelecké príležitosti Rosii a Wágner, na opačnej strane sa neujal Milinkovičov dobre mierený center. V 68. min prišla tvrdá rana pre Slovan, keď Pospíšil namieril priamy kop na Krnáča a z dorážky poslal loptu do siete Tecl – 2:2. V týchto momentoch Slovan trošku poľavil a súper to okamžite využil. V 74. min potrestal náš nedôraz Wágner, ktorý loptu dotlačil do našej siete napriek tomu, že ležal po neprehľadnej situácii na zemi -2:3. V závere sa pokúsil o vyrovnanie Vittek a následne aj Lásik, ale ani jeden korunovaný úspechom nebol, a tak Slovan vo finále podľahol Jabloncu 2:3.

ŠK Slovan Bratislava – FK Jablonec 2:3 (1:0)

Góly: 23. Priskin, 45. Zrelák – 49. Wágner, 68. Tecl, 74. Wágner

Žltá karta: 75. Mészáros

Zostava Slovana: Krnáč – Sekulič, Dobrotka, Saláta, Záhumenský - Milinkovič, Simovič, Lásik, Kubík - Zreľák, Priskin (73. Vittek)

Rozhodovali: Váňa – Kubr, Fišer