Úvod Správy Bod na semifinále nestačil

Bod na semifinále nestačil

Mladý tím Slovana obsadil v základnej skupine turnaja Franz Jozef Cup tretie miesto, keď nad Nacionalom Montevideo vyhral iba penaltový rozstrel.

Výber ŠK Slovan do 20 rokov prehral v záverečnom zápase B-skupiny na turnaji Franz Jozef Cup v Senci s Nacionalom Montevideo 1:2. V stretnutí mnohých šancí a zaujímavých akcií zásluhou oboch tímov boli efektívnejší Uruguajčania, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok. Zverenci Tibora Jančulu potrebovali na postup do semifinále vyhrať, ale podarilo sa im len znížiť v závere prvého polčasu (hralo sa 2x35 min), keď sa po rohu presadil Adrián Čermák. V druhom polčase už príležitosti belasých ku gólu neviedli. V penaltovom rozstrele, ktorý je súčasťou každého duelu, vyhrali slovanisti 4:2 a získali tak jeden bod, ktorý však bol na posun na druhú priečku málo. B-skupinu vyhralo brazílske mužstvo Cruzeiro Belo Horizonte pred Montevideom, obaja budú hrať v sobotu semifinále proti Malage resp. Boce Juniors. Tretí Slovan sa v sobotu o 13.30 h v Neusiedli am See stretne v zápase o konečné 5. miesto s Rapidom Viedeň. O siedmu pozíciu zabojujú Bologna zo seneckej skupiny a Galatasaray Istanbul.

ŠK Slovan Bratislava – Nacional Montevideo 1:2 (1:2)
Góly: 35. Čermák – 10. Lopez, 30. Gonzalez
Zostava Slovana: Greif – Reisel, Sipľak, Majerčák, Záhumenský – Tichý (54. Oravec), Čermák, Čambal (54. Lády), Miklós – Kondrlík, Ďuriš

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.