Úvod Správy V upršanom počasí natiahnutie víťaznej série

V upršanom počasí natiahnutie víťaznej série

ŠK Slovan Bratislava na Pasienkoch natiahol svoju víťaznú šnúru triumfom nad Zlatými Moravcami 1:0.

ŠK Slovan Bratislava na Pasienkoch natiahol svoju víťaznú šnúru triumfom nad Zlatými Moravcami 1:0. V upršanom počasí sa ako jediný presadil Karol Mészáros.

Už v druhej minúte stretnutia mal na voleji otvárací gól Zreľák po peknej prihrávke od Mészárosa, lopta ale napokon letela iba tesne mimo. Hostia následne uzavreli obranu a slovanisti sa cez ňu dostávali už iba veľmi ťažko. Domáci skúšali preniknúť cez obranný val aj výpadmi z obrany, postupne ale neuspeli Gorosito, ani Čikoš. V 20. min vznikla veľmi kuriózna situácia, keď Sabo napálil loptu do svojho spoluhráča a tá sa zatočila k Pernišovej tyči, náš gólman no napokon zasahovať nemusel. V 25. min bol v dobrej pozícii na strelu Štefánik, pridlho však váhal a výhoda sa razom stratila. O päť minút neskôr mohol skóre otvoriť ten istý hráč po Oršulovom centri, ale oba jeho strelecké pokusy skončili iba na sformovanej defenzíve súpera. Následne sa pokúsil o dorážku z veľkej vzdialenosti Zreľák, no jeho prízemnú ranu skrotil Kováč. Adam sa do šance dostal aj v závere prvého polčasu, avšak v ťažkej pozícii a na šmykľavom teréne mu lopta ušla, a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Po zmene strán vyslal na Perniša veľmi štipľavú ranu Orávik, Perniš s ňou ale veľa práce nemal, pretože smerovala presne do prostriedku bránky. Následný útok už patril Slovanu a konečne priniesol gól. V 55. min Mészáros zužitkoval prácu Oršulu, ktorý ho našiel vskutku ukážkovo a pre mladého útočníka bolo ľahkou výzvou prestreliť už bezmocného Kováča – 1:0. V 61. min Peltier so Zreľákom vypracovali peknú útočnú akciu, na konci ktorej bolo hlavičkové zakončenie druhého menovaného, avšak lopta opäť iba lizla Kováčovu svätyňu. O pár okamihov neskôr ten istý muž zakončoval po Kubíkovom centri, ani táto hlavička si nenašla cestu do siete hostí. Nasledujúce minúty priniesli rozháranú hru, fauly a mnoho žltých kariet.  V závere sa Slovan snažil o umné kontrolovanie hry, ale to vyústilo vo zvýšenú ofenzívnu snahu súpera. V 82. min vytiahol Perniš parádny zákrok po delovke Orávika, ktorú vytesnil mimo priestoru svojej bránky. O tri minúty neskôr ale Kubík predviedol, prečo je v našom tíme tak cenený, prešprintoval obranu a oblúčikom sa snažil prekvapiť Kováča. Ten sa musel natiahnuť aký je dlhý, aby loptu vytlačil na roh. V poslednej minúte sa ešte pokúsil o vyrovnanie prudkou strelou Orávik, no Perniš bol aj tentoraz pozorný. Úspech neslávil ani únik Mészárosa, ktorého zblokoval v nadstavenom čase vracajúci sa obranca, a tak belasí zvíťazili nad ViOn-om najtesnejším rozdielom 1:0.

Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 55. Mészáros

Žlté karty: 70. Kubík, 77. Mészáros – 34. Mazan, 63. Karaš, 69. Szöke

Domáci: Perniš – Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (84. Lásik) – Oršula (61. Kubík), Soumah (28. Peltier), Mészáros - Zreľák

Hostia: P. Kováč – Pavlenda, Tipurič, Szöke, Chren - Charizopulos, Sabo (75. Mance) - Orávik, Mikinič, Mazan (62. Cebara) - Kirilins (62. Karaš)

Rozhodovali: Kráľovič – Chládek, Súkeníková