Úvod Správy V šlágri skvelý obrat po skvostnej rane Milinkoviča

V šlágri skvelý obrat po skvostnej rane Milinkoviča

ŠK Slovan Bratislava v Žiline ukázal skvelý obrat, zvíťazil 2:1 a definitívne si zaistil účasť v kvalifikácii Európskej ligy 2015/16.

ŠK Slovan Bratislava v Žiline ukázal skvelý obrat a zvíťazil 2:1. O góly belasých sa postarali Nicolas Gorosito s prispením tečovania od Škriniara a Marko Milinkovič.

Od úvodu sa hral aktívny futbal. Domáci si už v 8. min vypracovali zaujímavú šancu, keď Pečovský našiel dobre postaveného Mihalíka, ale ten pálil iba vysoko nad. Hneď na to ukázal veľký prehľad v hre Milinkovič, ktorý vyzval do behu Zreľáka, ale Volešák bol pri lopte rýchlejšie. Z protiútoku opäť udreli Žilinčania, ale Perniš bol na svojom mieste. Náš brankár sa blysol aj v 18. min, keď zneškodnil nebezpečné hlavičkové zakončenie od Piačeka. Aj on už ale bol prikrátky na ranu Káčera z 22. min, keď Žilinčan z hranice šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Nasledujúce minúty priniesli bojovný futbal, ale bez väčších šancí. To sa zmenilo v 35. min, keď Jelič predral loptu na Čmelíka, ktorý sa dostal až do zakončenia. Našťastie mieril iba tesne vedľa. O päť minút neskôr loptu krásne zatočil Milinkovič, jeho ranu ale ešte krajšie vykryl Volešák.

Po zmene strán slovanisti zo svojej aktivity nepoľavili a vyrovnanie viselo vo vzduchu. V 51. min skúšal Simovič hlavou poslať Gorositou center medzi žilinské žrde, ale neuspel. Hneď na to sa Zreľák rútil sám na Volešáka, ale brankár súpera mu loptu umným sklzom uchmatol. V 60. min sa prezentoval tvrdou strelou pre zmenu Škvarka a aj Dušan Perniš musel predviesť svoje brankárske kvality. O štyri minúty neskôr sme loptu dopravili do siete súpera, ale gól z toho nebol, pretože dorážajúci Zreľák bol v postavení mimo hry. Čo nevyšlo vtedy, podarilo sa v 72. min. Práve vtedy Gorosito zužitkoval zaváhanie domácej obrany, vyslal na Volešáka prudkú ranu, ktorú pred ním ešte tečoval Škriniar a bolo vyrovnané – 1:1. Slovan sa snažil o zvrátenie stavu vo svoj prospech a podarilo sa mu to. Z priameho kopu preukázal svoje osvedčené kvality Marko Milinkovič a famóznym spôsobom zavelil na obrat. Záverečné minúty sme už umne prečkali a vybojovali sme tak veľmi cenné body zo žilinskej pôdy.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:0)

Góly: 22. Káčer (Pečovský) – 72. Škriniar (vl.), 81. Milinkovič

Žlté karty: 62. Hučko – 32. Gorosito, 59. Saláta

Domáci: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko – Pečovský, Káčer – Škvarka (78. Bénes)  – Čmelík (81. Alves de Oliveira), Jelič, Mihalík (69. Paur)

Hostia: Perniš – Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš – Simovič – Oršula (65. Lásik), Milinkovič (83. Peltier), Soumah (90. Štefánik) – Mészáros, Zreľák

Rozhodovali: Vlk – Lieskovský, Kováč