Úvod Správy Rozhodla vydarená rana Soumaha

Rozhodla vydarená rana Soumaha

ŠK Slovan Bratislava si poradil s FK Dukla Banská Bystrica, rozhodoval jediný gól. Oň sa po zmene strán postaral Soumah.

Prvú šancu na skórovanie gólu mali belasí v 8. min, keď zahrávalo naše mužstvo štandardnú situáciu. Loptu si postavil Gorosito, ale namieril iba vysoko nad súperovu svätyňu. O osem minút neskôr predviedol pekné sólo Peltier, avšak po ňom už neprišiel presný center, a tak nasledoval iba rohový kop. V 22. min prenikal Peltier cez celú obranu Dukly, zastavil ho až Boroš a napriek tomu, že všetko nasvedčovalo tomu, že ide o faul, rozhodca penaltu nenariadil. Slovan si stále vytváral zaujímavé strelecké pozície, o päť minút neskôr zakončoval po Milinkovičovom rohu hlavou Simovič, ale mieril privysoko. Fantastickú prácu odviedol šesť minút pred koncom prvého dejstva Boroš, ktorý zachránil istý gól. Oršula bol nádherne nájdený Soumahom v malom vápne a ani jeho zakončenie nebolo zlé, avšak banskobystrický gólman reflexne dokázal loptu vytesniť.

Po zmene strán konečne Slovan udrel aj gólovo. Soumah dostal peknú prihrávku z rohu ihriska a osamotený v šestnástke mal dosť času na pekné zakončenie – 1:0. Hneď na to pripravili Milinkvič s Gorositom šancu na zakončenie pre Mészárosa, jeho rana ale nebola ideálna a bránkový priestor netrafil. Po tomto okamihu nasledovala nemastná-neslaná časť zápasu. Slovan mal loptu takmer stále na kopačkách, ale pohľadné útočné akcie nepredviedol. Hru navyše kúskovalo veľké množstvo faulov. V 67. min vyslal Marko Milinkovič na súperovho brankára ďalekonosný pokus, kopačku ale nemal nakalibrovanú správne. Aj v ďalšom priebehu nemal súper žiadnu šancu dostať sa k lopte, ale Slovan svoju územnú prevahu na drvivý tlak nepremenil. V 79. min vnikol do šestnástky Záhumenský a pekne loptu zatočil k bližšej tyči. Boroš ale bol proti inkasovaniu. Hneď vzápätí zlikvidoval aj šancu Soumaha po rohovom kope. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času si loptu pekne vymenil Gašparovič so Záhumenským, lopta ale do siete nemierila.

ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 47. Soumah

Žltá karta: 40. Vajda

Domáci: Krnáč – Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš – Milinkovič, Simovič, Oršula (74. Záhumenský), Soumah (90.+ Ďuriš) - Mészáros, Peltier (77. Gašparovič)

Hostia: Boroš – Vajda (48. Gálik), Had, de Vito, Kupec (73. Fajčík) - Snitka - Kapor, Rejdovian, Willwéber (63. Polievka), Savič – Šovčík

Rozhodovali: Glova –Žákech, Jenčura