Úvod Správy V dôležitom zápase plný bodový zisk

V dôležitom zápase plný bodový zisk

ŠK Slovan Bratislava si na Pasienkoch jasne poradil s FK Senica 4:1.

ŠK Slovan Bratislava si na Pasienkoch jasne poradil s FK Senica 4:1. Dva góly belasých strelil Zreľák, po jednom pridali Mészáros a Soumah.

Pozornosť súperovho brankára vyskúšal ako prvý už v ôsmej minúte ďalekonosným pokusom Adam Zreľák, ale Šulla poľahky skryl loptu vo svojom náručí. Omnoho nepríjemnejšie pre nášho gólmana vypálila šanca hostí zo 14. min, keď Pillár dokázal hlavičkou prekonať vybehnutého Krnáča a poslal hostí do vedenia. Záhoráci sa ale neradovali dlho. Už o štyri minúty neskôr totiž Mészáros zužitkoval parádny pas od Zreľáka a prakticky do prázdnej bránky vyrovnal. V 23. min mal gól na kopačke Hlohovský, jeho ranu z veľkej vzdialenosti ale zastavila konštrukcia našej bránky. Zreľákova aktivita sa vyplatila v 35. min, keď po rohovom kope najvyššie vyskočil Simovič, lopta sa dostala k úplne nepokrytému útočníkovi Slovana a pre neho už bola malina z voleja napáliť ju za Šullu – 2:1. O desať minút mohol byť už rozdiel v skóre dvojgólový, keď Milinkovičov náprah zastavila až žrď súperovej svätyne – parádny moment. Gólová šanca Slovana s poradovým číslom tri ale na seba nenechala dlho čakať. Mészáros unikol obrane súpera, krásne našiel centrom Adama Zreľáka a ten od brvna poslal loptu po druhý raz zo svojej kopačku za chrbát senického gólmana – 3:1 pre Slovan.

Po zmene strán sa prvopolčasová aktivita vytratila. Slovan umne kontroloval priebeh hry a hral presne to, čo potreboval. Zaujímavú šancu priniesla až 61. min, keď Kalabiškov center našiel Majtána, ale jeho zakončenie nebolo presné. Hru prerušovali časté striedania i fauly. Slovan ale dokázal svoje vedenie ešte vyšperkovať. V 75. min totiž Soumah nádherne vyškolil celú obranu Senice a zvnútra šestnástky aj pekne zakončil za Šullov chrbát – 4:1. Dvanásť minút pred uplynutím riadneho hracieho času mohlo byť už rozdielom štyroch gólov, ale Mészárosovu ranu rozhodcovia neuznali pre postavenie mimo hry. Hneď vzápätí si ten istý hráč vyslúžil potlesk tribún po tom, čo dobehol zdanlivo stratenú loptu, ale presný center už nepridal. Sedem do uplynutia riadneho hracieho času sa vpred dral Hlohovský, odkop Čikoša napokon celé nebezpečenstvo zmaril. Na opačnej strane si sľubné zakončenie vypracoval striedajúci Filip Ďuriš, ale jeho strela neletela ani približne presne. Rovnako nad Šullovu bránku letela aj jeho rana z 90. min po krížnej prihrávke od Karola Mészárosa.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 4:1 (3:1)

Góly: 18. Mészáros, 35. a 45. Zreľák, 75. Soumah – 14. Pillár

Žltá karta: 9. Opiela

Zostavy:

Domáci: Krnáč – Kotula (47. Niňaj), Saláta, Gorosito, Čikoš - Milinkovič, Simovič, Štefánik (47. Lásik), Mészáros - Soumah, Zreľák (85. Ďuriš)

Hostia: Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár, P. Čermák (65. Pittner) - Hušek, Kóňa – Dolný (67. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (Komara) – Majtán