Úvod Správy Po veľkej dráme smolná prehra

Po veľkej dráme smolná prehra

Futbalistky Slovana podľahli vo finále Slovenského pohára po statočnom boji Novým Zámkom 2:3.

Futbalistky Slovana Bratislava prehrali v dramatickom finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi s Unionom Nové Zámky 2:3. Zverenkyne Kataríny Paxnerovej v druhom polčase zmazali dvojgólové manko, ale v 81. min inkasovali rozhodujúci gól, na ktorý už nedokázali odpovedať.

Finále sa začalo výraznou územnou prevahou Slovana, z ktorej rezultovali dve veľké šance. V 13. min sa Tóthová predrala cez obranu a obstrelila aj brankárku Nových Zámkov, ale loptu smerujúcu do siete v poslednej chvíli odkopla na roh stopérka Deszátová. Onedlho mierlia Fatulová zvnútra šestnástky pekne k žrdi, Krkošová však dokázala jej strelu vyraziť. Potom sa k slovu dostali aj Nové Zámky. Pálenčíková sa po brejku ocitla sama pred brankárkou Matuškovou, ale namiesto zakončenia nepresne prihrávala. V 21. min sa Nové Zámky tešili z úvodného gólu. Po centri z priameho kopu a súboji brankárky Matuškovej so súperkou sa lopta odrazila smerom na bránu a Juríková ju nešťastne poslala do siete.  V 28. min takmer zvýšila česká útočníčka Skupinová, hlavou tesne minula bránu. V závere prvého polčasu opäť prevzali iniciatívu slovanistky. So strelami Pračkovej i Hollej si však Krkošová poradila.

Úvod druhého polčasu bol ako zo zlého sna. Hneď z prvého útoku sa k strele spoza šestnástky dostala Koleničková a trafila presne k pravej žrdi – 2:0. Belasé ešte viac vystupňovali svoje úsilie a vytvorili si niekoľko šancí, v zakončení sa im však nedarilo. V 74. min sa naše dievčatá konečne dočkali. Na center si najlepšie nabehla Košíková a hlavou znížila na jednogólový rozdiel. O dve minúty podržala bratislavský tím Matušková, ktorá vychytala samostatný nájazd Koleničkovej. Ako sa má zakončovať, ukázala vzápätí na opačnej strane Marková. Jej center ešte obrana Nových Zámkov zblokovala, striedajúca útočníčka Slovana však loptu bez prípravy napálila pod brvno – 2:2. Radosť slovanistiek však prakticky okamžite schladila Koleničková, ktorá odčinila svoje predchádzajúce zaváhanie a hlavou opäť posunula Nové Zámky do vedenia. V 89. min mala na kopačke ďalšie vyrovnanie Pračková, jej strelu zastavilo brvno.

FC Union Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:0)

Góly: 21. Juríková (vl.), 46. a 81. Koleničková – 74. Košíková, 79. Marková

ŽK: 58. Košíková

Rozhodovali: Kováčová – Mišková, Lešková

Nové Zámky: Krkošová – Laurincová, Miháliková, Deszátová, Dufková – Kujovičová (85. Mészárosová) – Koleničková, Korytárová, Pálenčíková – Skupinová, Slováková (46. Ryšavá, 77. Horváthová)

Slovan: Matušková – Hollá (73. Gállová), Juríková, Košíková, Pračková – Kovaľová – Čahojová, Fatulová (68. Švecová), Absolonová, Hviščová – Tóthová (61. Marková)