Úvod Správy Úspešný víkend

Úspešný víkend

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Starší dorastenci Slovana nastúpili v 21. kole na hlavnom ihrisku štadióna na Pasienkoch proti rovesníkom z Prešova. Prvý polčas veľa vzruchu pred bránami nepriniesol. V druhom polčase belasí zvýšili aktivitu a po desiatich minútach hry im bol odmenou pokutový kop, ktorý bez problémov premenil Kondrlík. V ďalších minútach slovanisti tesný náskok držali, ale v závere sa Tatranu rovnako z penalty predsa len podarilo vyrovnať na konečných 1:1. Mladší dorastenci si takisto zmerali sily s Prešovčanmi, ale na rozdiel od U19 museli cestovať na východ Slovenska. Dorastenci z U17 odohrali vyrovnaný zápas, ale po góle súpera v druhom polčase odchádzali z Prešova bez bodu. U16 si počínala lepšie a dokázala domáci Tatran zdolať 2:1. Keďže vedúci Ružomberok prehral v Nitre, zverenci Szilárda Németha sa už bodovo dotiahli na lídra súťaže.

Starší žiaci z U15 nemuseli cestovať nikam. Doma privítali ŠK Senec a bez väčších problémov zvíťazili 4:0, vďaka čomu sa udržali na čele I. ligy Západ. Žiaci z U14 odohrali vyrovnanejší duel so Sencom, ale po bezgólovom prvom polčase napokon zdolali svojho súpera 2:0. Keďže ich najväčší konkurent v tabuľke Spartak Trnava v 21. kole zaváhal, U14 Slovana sa vyšvihla na prvé miesto. Mladší žiaci cestovali práve do Senca a bolo sa na čo pozerať. Našej U13 nevyšiel úvod duelu a už po 10 minútach prehrávala 0:3. V ďalšom priebehu zápasu belasých nepriaznivý stav nezlomil a do prestávky znížili na 1:3. V druhom polčase nastúpili ako iné mužstvo a päťgólovou kanonádou otočili výsledok na konečných 6:3. Žiaci z U12 si taktiež schuti zastrieľali a zvíťazili nad Sencom presvedčivo 12:4.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu 21. kolo
ŠK Slovan – Tatran Prešov 1:1 (0:0)
Gól: 54. Kondrlík
Zostava: Greif – Laczkó, Turan, Beseda, Nedorost – Sokol (88. Rigo) – Lády, Špak – Kele, Kondrlík, Hubert (78. Mašulovič)

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu 21. kolo
Tatran Prešov – ŠK Slovan 1:0 (0:0)
Zostava: Rybár – Kočík, Hamšík, Kitka, Kozlovský – Zemko – Belošic, Vician, Polaščík, Wallner (64. Markovič) – Pecho (27. Bončo)

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu 21. kolo
Tatran Prešov – ŠK Slovan 1:2 (1:1)
Góly: 31., 44. Németh
Zostava: Hejtmánek – Vecsei, Baláž, Dolán, Šimora – Kratochvíl – Herman (79. Graus), Červenák (48. Lexa), Németh – Bartoš (75. Petriľák), Konderla (63. Beňo)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov Západ 21. kolo
ŠK Slovan – ŠK Senec 4:0 (1:0)
Góly: 22. Potoma, 43., 55. Čerňanský
Zostava: Trnovský – Hirko, Čech, Jelínek, Hornyák – Habodasz (55. Kmotrík), Giesser – Korenačka (45. R. Nagy), Potoma (65. Voštinár), Haramia (43. Pochylý) – Čerňanský (60. Fejda)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov Západ 21. kolo
ŠK Slovan – ŠK Senec 2:0 (0:0)
Góly: 38. Strelec, 47. Nagy
Zostava: Plevák – Stolárik (66. Krošlák), Lieskovský, Pázmány, Tóth – Farkaš – Černák (36. Kuruc), Užík (46. Krajčír), Nagy, Giesser (51. Habovčík) – Strelec (57. Mifkovič)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov Západ 21. kolo
ŠK Senec – ŠK Slovan 3:6 (3:1)
Góly: 20., 57. Božik, 46., 47. Kazimír, 53. Murgaš, 57. Lovás
Zostava: Sokol, Daniel Džavoronok – Vašš, Mydla, Sobota, Bodnár, Murcko, Hudec, Hečko, Božik, Kazimír, Podzámsky, Hronský, Plavnik, Murgaš, Sečanský, Veselík, Nemec, Lovás, Demjnanovič, David Džavoronok

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov Západ 21. kolo
ŠK Senec – ŠK Slovan 4:12 (1:4)
Góly:  8. Leščák, 9., 46. Sauer, 24. Kollár, 33. Mišovič, 43. Kachnič, 54. Riznič, 55. Szikela, 58. Studený, 59. Kováč, 59. Juritka
Zostava: Marics, Hapl – Súkenník, Murár, Leščák, Halcin, Szikela, Kováč, Studený, Kachnič, Sauer, Mošovský, Mišovič, Parajka, Záhon, Kollár, Polák, Juritka, Riznič, Šütö, Gabura