Úvod Správy Remíza v malom derby

Remíza v malom derby

Juniori Slovana si rozdelili body s rezervou Trnavy po remíze 1:1.

Mladí slovanisti predviedli v malom derby bojovný výkon, preukázali nezlomnosť a aj napriek inkasovanému gólu z 59. minúty v závere vyrovnali a získali aspoň bod. V tabuľke nadstavbovej časti o udržanie zostali druhí.

Domáci tréneri mali znovu k dispozícii niekoľko hráčov z A-mužstva, na stopérskom poste nastúpil Branislav Niňaj a v ofenzíve dvaja Filipovia - Oršula a Ďuriš. Staronovým kapitánom mužstva bol stredopoliar Marcel Oravec. Práve on mohol hneď v úvode otvoriť skóre, po prvom rohovom kope sa však jeho strelecký pokus neujal. Belasí boli spočiatku aktívnejší, v ďalšej príležitosti v 6. min neuspel Oršula. Hostia prvý raz pohrozili v 10. min a hneď z toho bola nebezpečná situácia, na center Ujlakyho v dobrej pozícii nedosiahol Ondra. Po rušnom úvode sa hra upokojila, ani jeden z tímov nechcel v dôležitom zápase urobiť chybu. Belasí to teda skúšali najmä zo strednej vzdialenosti, strela Oršulu však bola zablokovaná a pokus Cingela zo záveru polčasu kryl Knežević.

Do druhého polčasu miesto Miklósa vybehol na ihrisko Čermák a takmer okamžite sa mohol zapísať do listiny strelcov. V 52. min strieľal z hranice šestnástky a len tesne minul bránu. O sedem minút neskôr už bol úspešnejší Trnavčan Martin Košťál, ktorý prudkou strelou prekonal brankára Valašíka – 0:1. Belasí v ofenzíve okamžite zapli na vyššie obrátky, nechceli prehrať tento prestížny zápas. V 74. min mohli vyrovnať po strele Čambala, ktorý mieril z dobrej pozície tesne mimo. Tréneri Pecko s Jančulom medzičasom reagovali na vývoj posilnením ofenzívy, namiesto krajného obrancu Cingela vybehol na ihrisko vysoký útočník Simon Tichý. Bol to vydarený ťah, práve Tichý sa v 81. min presadil v šestnástke a umiestnenou hlavičkou vyrovnal.  V závere sa už napriek obojstrannej snahe skóre nezmenilo, tímy sa tak rovnako ako v jesennom zápase v Bratislave rozišli zmierlivo po výsledku 1:1.

Znamená to, že belasí zostávajú na druhej priečke poradia nadstavbovej časti s 30 bodmi, trnavská rezerva je tretia so ziskom 27 bodov. V nasledujúcom kole cestujú belasí juniori do Šamorína, doma v Prievoze sa predstavia najbližšie až 17. mája o 10.30 proti lídrovi nadstavby Dolnej Ždani.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FC Spartak Trnava "B" 1:1 (0:0)

Góly: 81. Tichý – 59. Košťál

Žlté karty: 88. Sipľak – 56. Deket

Rozhodovali: Kačenga – Mókoš, Vician

Návšteva: 100 divákov

Slovan juniori: Valašík – Cingel (69. Tichý), Niňaj, Sipľak, Záhumenský – Oravec, Gašparovič – Oršula, Čambal (76. Ofori), Miklós (46. Čermák) – Ďuriš

Trnava "B": Knežević – Djiby Ba, Mečiar, Ujlaky, Košťál (78. Steinhübel), Horník, Galba, Ondra (58. Jirka), Hrebík, Chovanec (46. Deket), Baša

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.