Úvod Správy Sme vo finále!

Sme vo finále!

Futbalistky Slovana suverénne postúpili do finále Slovenského pohára. Celkové skóre 6:0 zo semifinálového dvojzápasu so Šaľou hovorí jasnou rečou.

Ženy ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v stredu 22.4. aj v druhom semifinálovom zápase Slovenského pohára nad Šaľou rovnakým skóre ako v prvom zápase - 3:0. Postúpili tak do finále, v ktorom sa im do cesty postaví ich veľký rival z Nových Zámkov, ktorý v semifinále vyradil Žilinu po výsledkoch 1:1 a 1:0. Finále Slovenského pohára je na programe 1. mája o 13.00 h v Spišskej Novej Vsi.

Hneď od úvodu semifinálovej odvety prebrali hráčky Slovana taktovku zápasu do svojich rúk a súperky nepúšťali takmer k ničomu. Slovanistky držali loptu na svojich kopačkách, snažili sa o útočné akcie, avšak nevychádzala im koncovka. Aj preto sa úvodný polčas skončil bezgólovo.

Ani po zmene strán tlak domácich neprestával. Peknou kombinačnou hrou si vypracovali niekoľko šancí. Gólovej odmeny sa dočkali v 61. minúte, keď sa v skrumáži po rohovom kope presadila obrankyňa Kristína Košíková, pre ktorú to bol už piaty gól v štyroch jarných zápasoch. Hráčky Šale sa ešte ani nestihli spamätať a už o tri minúty neskôr prehrávali o dva góly, keď nedorozumenie hosťujúcej brankárky s vlastnou obranou pohotovo využila útočníčka Alexandra Tóthová. Dominanciu Slovana vyjadrila tretím gólom v 87. minúte kapitánka Alexandra Hollá, ktorá sa presadila po peknej prihrávke Carmen Absolonovej. Po víťazstve 3:0 a celkovo so skóre 6:0 sa tak belasé mohli tešiť z postupu do finále Slovenského pohára.