Úvod Správy Bez gólu ťažko bodovať

Bez gólu ťažko bodovať

Juniori Slovana vyšli proti Novému Mestu strelecky naprázdno, hosťom tak stačil na trojbodový zisk jediný gól z úvodu stretnutia.

Juniori Slovana po góle z úvodu zápasu prehrali s Novým Mestom nad Váhom 0:1. Belasí mladíci si v ďalšom priebehu stretnutia vytvorili niekoľko šancí a nemali ďaleko k vyrovnaniu. Na skúsenejších a o záchranu bojujúcich protivníkov však nestačili a zostali na druhej priečke tabuľky nadstavbovej časti, na zostupovú pozíciu majú náskok 13 bodov.

Tréner Tibor Jančula vyslal na ihrisko silnú základnú jedenástku s viacerými členmi A-mužstva Richardom Lásikom, Branislavom Niňajom a Filipom Ďurišom. Vo veternom a chladnom počasí začali lepšie hostia, prienik Rapavého v 5. min zastavil dobrým vybehnutím brankár Valašík. Naši juniori zahrozili prvý raz v 13. min, keď po rohovom kope Gašparoviča skákala lopta na päťke pred bránou hostí, odkiaľ ju pred Oforim odkopol v poslednej chvíli Šupák. Dovtedy vyrovnaný zápas dostal nové dimenzie v 17. minúte. Nové Mesto zahrávalo štandardku, po predĺžení Rapavého sa dostal k lopte na ľavom kraji šestnástky Šebek a z prvej trafil exportne do pravej šibenice Valašíkovej brány – 0:1. Slovanistov gól nezlomil, naopak, vyburcoval k vyššej aktivite. Ďuriš sa v šestnástke ešte nepresadil, Miklós sa už v 24. min dostal k nebezpečnej strele po odrazenej lopte zo štandardky, tečovaný pokus mieril tesne mimo. Po následnom rohu hlavičkoval na prednej žrdi Niňaj, k vyrovnaniu chýbali centimetre. Hra mala naďalej dobré tempo, v 32. min mohli zvýšiť hostia, Urbanov volej zo stredu šestnástky vytlačil Valašík skvelým zákrokom spod brvna. Záver polčasu zastihol v lepšej pohode hostí, Šupka v 39. min pálil volejom zo šestnástky tesne nad.

Druhý polčas sľuboval nápor zo strany Slovana s cieľom vyrovnať, stal sa však pravý opak. Hostia boli aktívnejší a vypracovali si viac príležitostí. Vlado mohol v 50. min pridať gólovú poistku, jeho krížnu strelu skvele vyrazil najlepší hráč belasých Valašík. Náš brankár čaroval aj v 59. min, keď perfektne vyrazil prudkú strelu aktívneho Vlada z bezprostrednej blízkosti. Pred odkrytou bránou potom ešte mohol dorážať Šebek, v tom mu pohotovo zabránil Sipľak. Našu hru v ofenzíve trochu rozhýbal príchod ofenzívneho záložníka Oravca, na prekonanie pozornej obrany to nestačilo. Veľké šance na vyrovnanie prišli v nadstavenom čase – Tichého strelu z otočky hostia najprv zrazili na roh, aby v druhej nadstavenej minúte vyšprintoval v absolútnom vabanku do šestnástky aj brankár Valašík. Mohol sa stať hrdinom, po centri totiž zakončoval sám zblízka na päťke, Belic však predviedol zákrok zápasu a loptu vyrazil na roh. Viac sa už do konca stretnutia nestalo, Nové Mesto nad Váhom sa od poslednej Dubnice odpútalo na rozdiel troch bodov, naši hráči zostali s počtom 29 bodov druhí.

Tréner Tibor Jančula po zápase konštatoval: „Pokračujeme v trende, že v zápasoch sa nám výsledkovo nedarí a nevieme sa presadiť strelecky. Robíme chyby v obrane, ktoré súper trestá, chýbajú nám určité kvalitatívne parametre na to, aby sme vedeli hrať vyrovnanejšie zápasy. Zatiaľ nám nepomohlo ani posilnenie hráčmi z A-mužstva, vždy hráme v inej zostave, to sú tiež príčiny prehry. Hráči ma nepotešili, s výkonom nie som spokojný. Budeme ale ďalej bojovať, do konca ešte zostáva sedem kôl.“  Juniorka Slovana sa na domácom ihrisku predstaví aj o týždeň, v nedeľu o 10.30 h privíta v malom derby rezervu trnavského Spartaka.

ŠK Slovan Bratislava juniori – AFC Nové Mesto nad Váhom 0:1 (0:1)

Gól: 17. M. Šebek

Žlté karty: 33. Čermák, 38. Niňaj

Rozhodovali: Ziemba – Ferenc, Jánošík

Návšteva: 110 divákov

Slovan juniori: Valašík – Cingel, Niňaj, Sipľak, Záhumenský – Lásik – Ofori (46. Čambal) , Čermák, Gašparovič, Miklós (77. Tichý) – Ďuriš (57. Oravec)

Nové Mesto: Belic – Kutaj, Šupka, Šupák, Lopušan – Rapavý (90. Miklovič), Bariš, Straka (46. Iablokov, 85. L. Šebek), Urban, Vlado – M. Šebek