Úvod Správy VIDEO: Dráma so šťastným koncom

Futbalistkám Slovana sa proti Šali oplatilo bojovať do poslednej chvíle. Víťazný gól strelili v závere nadstaveného času.

Ženy Slovana prehrávali v 11. kole I. ligy so Šaľou ešte v 75. minúte 0:1, ale v záverečnej štvrťhodine otočili skóre vo svoj prospech. Súboj juniorských tímov bol jasnejšou záležitosťou belasých.

Družstvo žien ŠK Slovan Bratislava vyhralo v sobotu na domácej pôde nad svojím veľkým rivalom FK Slovan Duslo Šaľa 2:1. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Napriek územnej prevahe Slovana sa prvý polčas skončil bezgólovo. Skóre otvorila v 60. minúte z priameho kopu hosťujúca Andrušková. Od tej chvíle sa zverenkyne Kataríny Paxnerovej ešte viac zahryzli do svojich súperiek, čo im prinieslo najprv vyrovnávajúci gól stopérky Kristíny Košíkovej po rohu v 76. minúte (záznam gólu nájdete tu). Doslova v posledných sekundách stretnutiach sa belasým podarilo zavŕšiť obrat gólom striedajúcej Patrície Markovej, pre ktorú to bol prvý zápas po dlhej pauze spôsobenej zranením. „Je to skvelý pocit, teším sa, že som mohla pomôcť babám, pretože to bol veľmi náročný zápas, hlavne po psychickej stránke. Na ihrisko som šla síce iba na posledných deväť minút, ale myslím si, že to bolo až-až, pretože trénujem len týždeň a necítim sa ešte dostatočne pripravená. Ale som rada, že som to napokon takto zvládla,“ tešila sa po zápase autorka rozhodujúceho gólu.

V tabuľke I. ligy patrí slovanistkám naďalej druhá pozícia s odstupom jediného bodu od vedúcich Nových Zámkov.

Zaujímavé je, že naše futbalistky sa so Šaľou znova stretnú už túto stredu 15. 4. o 17.00 h na ihrisku súpera v rámci semifinále Slovenského pohára. Odveta sa uskutoční presne o týždeň neskôr 22. apríla o 17.00 h v Bratislave, na ihrisku Stará Bajkalská za Tromi vežami.

V sobotu si proti Šali úspešne počínali aj juniorky ŠK Slovan Bratislava, ktoré si víťazstvom 2:0 udržali prvú priečku v ligovej tabuľke. O svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v prvom polčase, keď sa presadila najprv Lenka Kovácsová a následne Petra Vojteková.