Úvod Správy Úvodný gól na body nestačil

Úvodný gól na body nestačil

Juniori Slovana v Dolnej Ždani strelili vedúci gól, ale v závere prvého polčasu dvakrát inkasovali a prišli tak o lepší výsledok.

Juniori prehrali v druhom zápase nadstavbovej časti DOXXbet ligy na Pohroní 1:2.

Naši mladí hráči išli do vedenia po góle Filipa Ďuriša, domáci však ešte do prestávky skóre otočili a dôležitú výhru ubránili až do konca. Náskok belasých na poslednú Dubnicu ostal na úrovni 14 bodov, a tak sú naši juniori stále veľmi blízko k istote účasti v druhej najvyššej súťaži aj v nasledujúcom ročníku.

Najvýznamnejšiu zmenu sme mohli nájsť ešte pred zápasom na súpiskách – doterajší tréner Ladislav Pecko je asistentom Dušana Tittela pri A-mužstve, a preto sa na jeho miesto z pozície asistenta posunul bývalý výborný útočník Slovana Tibor Jančula. Ten poslal do zápasu silnejšiu zostavu ako v predchádzajúcich dueloch. Kapitánom bol Richard Lásik a v základnej jedenástke sa objavili aj ďalší hráči so skúsenosťami zo seniorského tímu ako Niňaj, Kotula, či Ďuriš. A práve vysoký útočník Filip Ďuriš bol tým, kto po polhodine na veľkú radosť belasých otvoril skóre. Po výbornom úvode bolo cieľom udržať vedenie minimálne do prestávky, to však domáci nepripustili. Už štyri minúty po úvodnom góle Abrahám vyrovnal na 1:1. Zrejme zlomový moment prišiel v úplnom závere polčasu, keď Valašíka prekonal Sekereš – 2:1.

Tréneri sa v druhom polčase snažili oživiť hru príchodmi legionárov Sidibeho a Oforiho, na ihrisko vybehol aj ofenzívny záložník Oravec. Napriek veľkej snahe sa však stav do záverečného hvizdu nezmenil. Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa si tak upevnilo vedúce postavenie v nadstavbovej časti o záchranu a náskok na našu juniorku zvýšilo na 7 bodov. V nasledujúcom kole sa naša juniorka predstaví v nedeľu 19. 4. o 10.30 h na domácom ihrisku v Prievoze, kde privíta o záchranu bojujúce Nové Mesto nad Váhom. Na zápas vás srdečne pozývame!

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:1 (2:1)

Góly: 34. Abrahám, 45. Sekereš – 30. Ďuriš

Žlté karty: 56. Blaho – 26. Lásik, 39. Sipľak, 41. Záhumenský

Rozhodovali: Kozák – Galo, Mihalík

Návšteva:  534 divákov

FK Pohronie: Plach – Sekereš, Prikryl, Zuziak (87. Križan), Jarabica, Abrahám (81. Páleník), Blaho, Paraj, Orolín (84. Gregáň), Sojka, Urgela

Slovan juniori: Valašík – Kotula, Niňaj, Sipľak, Záhumenský (81. Oravec) – Čermák (74. Sidibe), Lásik – Miklós (53. Ofori), Čambal, Gašparovič – Ďuriš