Úvod Správy Rozhodli nevyužité šance

Rozhodli nevyužité šance

Názory trénerov po zápase 20. kola Fortuna ligy 2014/15 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina.

Názory trénerov po zápase 20. kola Fortuna ligy 2014/15 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (0:2):

Jozef Chovanec (tréner Slovana): „Dnešný zápas bol o našich nevyužitých šanciach. Mali sme ich veľa, a navyše to boli čisté príležitosti, z ktorých na prvoligovej úrovni musíme dať góly. Nestalo sa a doplatili sme na to. V druhom polčase sme vlastnými chybami darovali súperovi góly. Prvý z nich krátko po prestávke podlomil naše sebavedomie, čo bolo v ďalšom priebehu cítiť. Snažili sme sa ešte výsledok zvrátiť. Poslali sme na trávnik čerstvých ofenzívnych hráčov, v závere sme hrali na troch obrancov, ale vabank nám nevyšiel. Chlapci však podali dobrý výkon. Musíme nadviazať na to pozitívne z dnešného zápasu a pracovať ďalej. Dobrotka dnes nenastúpil pre chorobu, v krátkom čase by sa však už mal zapojiť do prípravy. Oršulu zase vyradil z hry výron členka.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Bol to zaujímavý zápas dvoch kvalitných súperov. Slovan bol v prvom polčase lepší, hral kolmejšie a pri jeho šanciach nás podržal brankár Volešák. Prvý polčas sa pokojne mohol skončiť 4:2. My sme hrali komplikovane, strácali sme ľahké lopty, z čoho Slovan ťažil. V druhom polčase sme náš výkon zlepšili, dokázali sme využiť šance a získali cenné tri body.“