Úvod Správy Maratón nevyužitých šancí a krutý trest

Maratón nevyužitých šancí a krutý trest

Slovan zažil nevydarený vstup do jarnej časti, na Pasienkoch sme na úvod podľahli Žiline.

ŠK Slovan Bratislava vkročil do jarnej časti Fortuna ligy ľavou nohou, keď na Pasienkoch podľahol lídrovi tabuľky zo Žiliny 0:2. Oba góly padli v druhom polčase.

Slovan začal od začiatku aktívnejšie ako súper a žilinskú defenzívu dokázali belasí dostať často pod tlak. Už v 8. min mal gól na hlave Peltier, keď po peknej práci Kubíka dostal ideálny center, avšak nezakončil presne. Nasledovala ďalšia šanca toho istého hráča a to už o štyri minúty neskôr, keď sa Peltier predieral cez obranu súpera, ktorá ho zastavila na hranici faulu, avšak rozhodca na biely bod neukázal. To ale nebolo zďaleka všetko. Aktívny Peltier sa už v 12. min dostal do úniku a krížnou strelou chcel zaskočiť Volešáka, ktorý nádherným zákrokom vyboxoval loptu pred seba. Neujala sa ale ani dorážka Zreľáka vo vyloženej tutovke. Tlak domácich pokračoval aj ďalej a v 16. min pohybom oklamal Škriniara Zreľák, dostal sa do samostatného úniku, ale Volešák jeho pokus po zemi umne zastavil. Séria zahodených šancí pokračovala aj naďalej a nedôraznú obranu súpera slovanisti akoby nechceli potrestať. Soumah totiž zahodil neuveriteľnú šancu, keď milimetrovú prihrávku Zreľáka pred odkrytú bránku premenil iba na nedôrazné zakončenie, proti ktorému Volešák stihol zakročiť. Takto to pokračovalo aj v nasledujúcom priebehu. V 27. min prihral Soumah úplne voľnému Štefánikovi, ktorý mal dostatok času na prípravu strely. Z voleja ale tesne prestrelil. O tri minúty neskôr spálil jednu z nespočetných šancí belasých Kubík a stav sa opäť nemenil. V závere prvého polčasu pohrozili aj Žilinčania a to v 39. min strelou Čmelíka po narážačke s jedným z jeho spoluhráčov. Lopta napokon iba lizla Pernišovu bránku.

Veľká smola po zmene strán ale zasiahla domácich, ktorí boli do tohto momentu jasne lepším tímom, hoci sa v zakončení neskutočne trápili. Lopta Mihalíka totiž skočila tesne pred Pernišom, ktorý nezareagoval vôbec dobre a vyrazil ju iba tesne pred seba. To využil nabiehajúci Čmelík a poslal Žilinu do vedenia. Tento moment zapôsobil na Slovan ako studená sprcha a zrazu bol Žilinčanov plný trávnik a našim futbalistom sa nedarilo takmer nič. Z protiútoku totiž napríklad hlavou zakončoval Gorosito, ktorý preloboval aj súperovho brankára, ale na bránkovej čiare zasiahol Škriniar.  V 66. min Perniš svoj tím výrazne podržal. Stalo sa tak po brejku Čmelíka, ktorý zakončoval osamotený proti nášmu brankárovi. Perniš si s jeho zakončením skúsene poradil. Nasledujúci priebeh priniesol umnú hru hostí a trápenie Slovana, ktorý sa chcel predrať do ofenzívy, no pri lopte bol akosi vždy neskôr ako súper. V okolí 80. min vytiahol Volešák hneď dva famózne zákroky a to po zakončení Gorosita a Zreľáka. Žilinský brankár skrátka v zápase dominoval. Posledný klinec do našej rakvy nasledoval v 83. min, keď Mihalík krásne spracoval dlhočizný center a napálil loptu za Pernišov chrbát po druhý raz – 2:0. Slovan mal v závere niekoľko pološancí, avšak na gól to bolo málo, a tak sme v dôležitom súboji podľahli Žiline na úvod jari 0:2.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Góly: 48. Čmelík, 83. Mihálik

Žlté karty: 64. Kubík – 34. Škriniar, 80. Káčer, 83. Mihálik

Domáci
: Perniš – Kotula (77. Niňaj), Gorosito, Saláta, Jablonský - Štefánik, Simovič – Peltier (59. Mészáros), Zreľák, Kubík (77. Ďuriš) - Soumah

Hostia: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský, Káčer – Čmelík (72. Špalek), Lupčo (87. Škvarka), Mihalík – William (89. Hučko)