Úvod Správy Rozhodla štandardka z úvodu

Rozhodla štandardka z úvodu

Slovan v oklieštenej zostave podľahol Györu 0:1. Domáci mali navrch v prvom polčase, v druhom si belasí vytvorili viacero šancí bez gólového efektu.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v poslednom prípravnom zápase pred jarnou časťou sezóny v Györi domácemu ETO FC 0:1. Jediný gól stretnutia sa zrodil už v 7. min po priamom kope.

Belasí, ktorým chýbali Zreľák, Dobrotka, Gorosito, Jablonský či Oršula, si vytvorili šance predovšetkým v druhom polčase. Slovenský brankár Györu Kamenár si však udržal čisté konto. Najbližší duel odohrá úradujúci slovenský majster v piatok 27. februára o 19.00 h už v rámci Fortuna ligy na Pasienkoch proti lídrovi súťaže Žiline.
Vstup do stretnutia v Györi vyšiel lepšie domácim. Už v 5. min si slovenský rodák so skúsenosťami z anglickej Premier League Priskin pýtal penaltu, ale rozhodca na jeho pád nenaletel. O dve minúty sa už maďarský tím tešil z vedúceho gólu. Slovanisti zle bránili štandardnú situáciu a po centri a následnom priťuknutí hlavou napálil loptu pod brvno Patkai. Naše mužstvo sa dostalo do zápasu až po dvadsiatich minútach, no z dvoch rohov v krátkom slede nič nevyťažilo. Až v 27. min prvýkrát ohrozil Kamenára Kubík, ktorý vystrelil do stredu brány. Na opačnej strane dvakrát kontroval autor gólu Patkai, nohou ani hlavou vo veľmi dobrých pozíciách nemieril medzi žrde. Z posledného útoku pred prestávkou mal stopercentnú príležitosť Peltier, trafil však len padajúceho Kamenára.

Druhý polčas začali belasí oveľa lepšie ako prvý. Tlačili sa do zakončenia a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Najprv Gašparovič vysunul Peltiera, ktorého o krok predstihol Kamenár a loptu ukryl vo svojom náručí. V 51. min sa Soumah prekľučkoval až do päťky, ale opäť nechal iba vyniknúť gólmana Györu. Zapotil sa aj Perniš, keď Dinjarov center z priameho kopu nepríjemne stočil vietor. Loptu našťastie vytlačil na roh. Vyrovnať nedokázal ani Ďuriš, ktorý po krásnom Soumahovom vysunutí skúšal obstreliť Kamenára, ale o pár centimetrov minul bránu. V 73. min po dlhom Salátovom nákope ťažil z dobrej práce Mészárosa Lásik, lenže jeho strelu spoza šestnástky zastavila pravá žrď. Saláta sa vzápätí predstavil aj v úlohe zakončujúceho hráča, loptu napálil iba do bočnej siete. V 85. min Soumah vystrelil do Kamenára a keď neuspel ani Střeštík sám pred Pernišom, skončil sa zápas tesným víťazstvom domácich.

„Zápas celkom nesplnil to, čo sme očakávali od generálky, keďže nám dnes chýbalo niekoľko hráčov. Nemajú vážne zdravotné problémy, ale nechceli sme nič riskovať ich zaradením do zostavy. Šancu dostali ďalší, niektorí ma uspokojili viac, iní menej. Som však spokojný s tým, že sme mohli odohrať stretnutie s ťažkým súperom,“ povedal tréner Slovana Jozef Chovanec.

Györi ETO FC – ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 7. Patkai

ŽK: 64. Njongo